لیست کارهای عقد ۵ معیار ضروری

عقد
توسط : مدیر محتوا در تاریخ : 1401/10/15 در مطالب : عقد

لیست کارهای عقد /۵ معیار ضروری

روز عقد بی‌شک یکی از روز های به‌یادماندنی، شیرین و مهم برای هر زوجی می‌باشد که برگزاری بی‌نقص این روز از اولویت های زوجین محسوب می‌شود اما یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که عروس و داماد برای برپایی این جشن مهم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند عدم تنظیم لیست کارهای عقد خود و برنامه ریزی برای آنهاست.

در این مطلب قصد داریم به شما عزیزان نکاتی مهم و ضروری که در روند تهیه لیست کارهای عقد به شما کمک شایانی می‌کند را ذکر کنیم با تالار کده همراه باشید؛ بی تردید این روز از اهمیت بسیار بالایی برای هر تازه عروس و دامادی برخوردار است زیرا صیغه محرمیت در این جشن خوانده شده و عروس و داماد به طور رسمی وارد زندگی جدید و مشترک می‌شوند و همچنین اولین برخورد بستگان و نزدیکان عروس و داماد در این روز شکل می‌گیرد که برگزاری بدون مشکل و دقیق این روز را از دغدغه های مهم زوجین و خانواده های هر دو طرف بدل کرده است.

 

لیست کارهای عقد

مراسم عقد از جمله مراسم های ریشه دار و سنتی ایرانیان بوده که همچنان اصالت و اصول خود را حفظ کرده است. با اینکه امروزه خانواده ها به صورت های مختلفی این روز را جشن می‌‌گیرند اما این روز هنوز تاریخچه و چارچوب خود را نگه داشته تا هر فردی با هر سلیقه و علاقه‌ای که دارد، همچنان تحت این چارچوب قدم برداشته و این جشن را برپا کند.

توجه به این اصول باعث می‌شود تا شما مسیری مشخص را طی کرده و در روند برگزاری این جشن سردرگم نشوید. اما تنها پایبندی به این اصول برای برگزاری بی‌نقص این روز کافی نیست. شما باید در برای این روز برنامه ریزی دقیق داشته باشید و از کارهای مهمی که برای این روز باید  انجام دهید آگاه باشید تا قادر به برگزاری این جشن به بهترین نحو ممکن بوده و برای خود و نزدیکان و عزیزانتان خاطره‌ی خوشی برجای گذاشته و با خیالی آسوده به استقبال زندگی جدید و رؤیایی خودتان بروید.

اما اگر خواهان برگزاری این روز مهم به بهترین شکل ممکن هستید، ابتدا باید لیست کارهای عقد خود را تهیه کرده و برای این روز طبق آن برنامه‌ریزی کنید این روند دقیقا مانند برگزاری مراسم در باغ تالار عروسی می‌باشد که اولین لازمه‌ی تشکیل این لیست، شناخت و داشتن آگاهی از معیار ها و فعالیت های مهمی است که باید در طی این روز انجام دهید. عدم آگاهی از این معیار ها همچنین از جمله بزرگ‌ترین مشکلات و سوالات عروس و داماد برای تنظیم این لیست مهم و کاربردی است.

از این رو در این مقاله قصد داریم تا شما را با معیار های ضروری و کارهای مهمی که باید لیست کارهای جشن عقد خود قرار دهیم آشنا کنیم تا شما بتوانید برای این روز برنامه ریزی مناسبی در نظر گرفته و جشنی خاطره انگیز و رؤیایی را تجربه کنید. باما همراه باشید.

۵معیارضروری در لیست کارهای عقد

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، برای تجربه‌ی برگزاری جشن عقدی بی‌نقص می‌بایست با معیار ها و کار های مهمی که باید در طی این روز انجام دهید به طور کامل آشنا شده و برای تک‌تک آنها برنامه ریزی کنید تا در این امر موفق بوده و در انتها خاطره‌ی شیرینی از این شب برای خود و عزیزانتان برجای بگذارید.

ولی برای اینکه بتوانید این روز زیبا را به خاطره‌ای بی‌نظیر تبدیل کرده و از آن لذت ببرید می‌بایست قبل از هر چیز به یکسری نکات مهم توجه کرده و از قبل برای آنها آماده باشید تا مراسم شما دچار اختلالی غیر منتظره نشود.

 

لیست ضروری کارهای عقد

از مهم‌ترین این نکات می‌توان به هماهنگی با عکاس و فیلم‌برداری مجرب برای ثبت لحظات احساسی و به‌یادماندنی این روز اشاره کرد زیرا به‌کار گیری عکاسی ماهر برای این روز از یکی از واجب ترین امور برای نگه داشتن طعم شیرین این جشن به‌خصوص برای شماست تا بتوانید برای همیشه از مرور خاطرات این روز لذت ببرید. برای این کار باید در انتخاب عکاس و فیلم‌بردار این روز دقت کافی را داشته و برای آن حوصله به خرج دهید تا در این امر موفق بوده و برای خود و همسرتان خاطره‌ی این روز را زنده نگه دارید.

اما این پایان کار نیست. در کنار این موضوع شما باید به نکته حائز اهمیت دیگری نیز توجه کنید که آن هم کنترل احساسات و استرس خود در طی این روز است. شما در این روز در مرکز توجهات قرار گرفته و تک ستاره این جشن هستید که به نوعی تمام اتفاقات این روز به شما ارتباط دارد که فشار روانی که بر روی شما وارد است را چند برابر می‌کند.

اما اگر شما در طی برگزاری جشن خود قادر به کنترل استرس و فشار روانی که بر روی شماست باشید، علاوه براینکه در برابر بروز مشکلات احتمالی این روز دست بالا تر را دارید می‌توانید احساس شادی بیشتری از خود بروز داده و حس بهتری به خود و هم به مهمانان و بستگان خود هدیه دهید تا از اینکه در این روز مهم در کنار شما هستند راضی بوده و از جشن شما لذت ببرند.

بعد از آگاهی از این نکات، حال شما را با ۵ معیار ضروری که باید در لیست کارهای عقد شما وجود داشته باشد آشنا می‌کنیم. البته تمام این معیار ها و نحوه‌ی اجرای آنها به صورت کامل به شما و سلیقه شما ارتباط دارد و شما می‌بایست در ابتدا برای هرکدام از این معیار ها زمان مناسبی را اختصاص داده و با صبر و حوصله در باره آنها تصمیم بگیرید.

۱.وسایل عقد خود را تهیه کنید

یکی از معیار هایی که شما می‌بایست از قبل برای آن برنامه ریزی کرده و هماهنگی لازم را برای آن انجام دهید وسایل مورد نیاز برای جشن عقد خود است. تمامی مواردی که برای برگزاری جشن عقد شما لازم است و جزو وسایل مورد نیاز شماست در این روز حائز اهمیت است و شما باید در فراهم کردن آنها کوشا باشید.

 

مراسم عقد

از جمله وسایل مورد نیاز و مهم این روز می‌توان به فراهم کردن وسایل پذیرایی از مهمانان شما اشاره کرد. شما برای این کار باید ابتدا تعداد مهمانان خود برای این روز را  در نظر گرفته و طبق زمان برگزاری جشن خود، پذیرایی درستی از عزیزانی که شما را  در این روز همراهی می‌کنند به جای بیاورید تا اسباب راحتی بستگان محترم خود را فراهم کنید. بیشتر افراد برای پذیرایی از میوه و شیرینی استفاده می‌کنند که انتخابی هوشمندانه و مقرون به صرفه است.

در ادامه می‌توانید با اجرای میز و صندلی برای استقرار هرچه بهتر و راحت تر مهمانان خود نیز اقدام کنید که در کنار آسوده بودن مهمانان شما، جلوه‌ی بهتری نیز به مراسم شما می‌دهد که می‌تواند تأثیر به سزایی در روند برگزاری جشن عقد شما داشته باشد.

۲.محضر عقد خود را رزرو کنید

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه هایی که قبل از مراسم جشن عقد ذهن شما را می‌تواند به خود درگیر کند مکان برگزاری جشن شماست، بیشتر افراد برای این کار ابتدا برگزاری این جشن در منزل خود یا یکی از نزدیکان خود را در نظر دارند که این امر با توجه به فرهنگ آپارتمان نشینی و تبدیل خانه های یک طبقه به آپارتمان های مسکونی به‌خصوص در شهر تهران، باعث دور از دست بودن این فکر شده است.

 

محضر عقد

اما برای رفع این مشکل بزرگ می‌توان از راه بهتری استفاده کرد و آن هم رزرو محضر عقد برای برگزاری این جشن می‌باشد. برپایی جشن عقد شما در محضر عقد راهی مناسب برای رهایی از دغدغه‌ی مکان برگزاری جشن عقد شماست که رفع این مشکل به خودی خود می‌تواند بار سنگینی از دوش شما و خانواده‌تان برداشته که باعث می‌شود در طی این روز با آرامش خاطر بیشتر به مراسم خود پرداخته و از آن لذت ببرید.

علاوه بر این شما می‌توانید با انتخاب محضر عقد ی با دکوراسیون و فضای داخلی و همچنین پذیرایی باب میل خودتان به راحتی از میان هزاران محضر عقد موجود و آماده خدمات رسانی در شهر تهران، سالن مورد نظر خودتان را انتخاب کرده و با سهولت و آرامش خاطر بیشتری به جشن و پای‌کوبی بپردازید.

۳.به مهمانان خود اطلاع دهید

یکی دیگر از مهم ترین معیار های برگزاری جشن عقدی با کیفیت و دلنشین برای شما، حضور مهمانان و بستگان شما در این روز بزرگ است. اهمیت این امر باعث شده تا شما و حتی تمامی عروس داماد ها به این فکر باشند تا در برپایی این جشن موفق لوده تا علاوه بر خاطره‌ی خوشی که برای خود برجای می‌گذارند، برای مهمانان و عزیزان خود نیز شبی به یادماندنی را رقم بزنند تا جبرانی برای همراهی شما توسط عزیزانتان در طی این روز به حساب بیاید.

اما نکته‌ی مهم برای حضور مهمانان شما در این جشن و همراهی شما، اطلاع رسانی به آنها است. شما می‌بایست زمان مناسبی را در نظر گرفته و طبق آن مهمانان خود را به جشنتان دعوت کنید تا در زمانی مناسب تمام عزیزان شما در مکانی که جشن شما در آنجا برگزار می‌شود حضور پیدا کنند.

 

لیست کارهای عقد

افراد برای این کار راه های مختلفی را در سر دارند که اکثر مردم به صورت تلفنی این هماهنگی را انجام می‌دهند اما استفاده از کارت دعوت عروسی یکی از راه های کم هزینه، شیک و کم دردسر است که علاوه بر جلوه‌ی بهتری که مراسم شما می‌دهد باعث ایجاد حس بهتری برای مهمانان شما در جهت حضور در جشن شما می‌شود که گام مثبتی در پیشروی بی‌نقص مراسم جشن عقد شما به حساب می‌آید.

۴.سفره عقد؛ مهم ترین معیار لیست کارهای عقد

بعد از این معیار ها نوبت به مهم‌ترین و اصلی‌ترین معیاری که شما باید در لیست کارهای عقد خود قرار دهید می‌رسیم و آن هم سفره عقد است. سفره‌ی عقد یکی  از رسم و رسوم های قدیمی و ریشه دار ما ایرانی ها است که اجرای آم برای مراسم عقد جزو اصلی‌ترین کار هاست.

برای اجرای این سفره شما می‌توانید هم از طراح سفره عقد استفاده کرده و هم خودتان با انداختن پارچه‌ ای با طرح و رنگ دلخواه خود روی زمین و چیدن وسایل مهم در آن، سفره‌ی عقد خودتان را بسازید.

اجرا و نحوه‌ی چیدمان سفره عقد کاملا متغیر است و به سلیقه و میل شما بستگی دارد اما باید توجه داشته باشید که اجزای اصلی آن مانند آینه و شمعدان، کله قند، ظرف گردو و بادام، قرآن کریم و..... به طور حتم باید در این سفره قرار گرفته و وجود داشته باشند زیرا هر کدام از این اجزا معنی و مفهوم خاص خود را داشته و از ارزش معنوی بسیاری برخوردار هستند.

۵.معیار های لیست خود را اولویت بندی کنید

پس از آنکه تمام این معیار ها و نکات را در نظر گرفته و در لیست کار های جشن عقد خود قرار دادید، حال باید برای انجام آن برنامه ریزی کرده و دقیق پیش بروید تا در روال صورت گرفتن این کارهای مهم به مشکل نخورید.

برای این که بتوانید برای کارهای داخل لیست خود به خوبی برنامه ریزی کنید ابتدا می‌بایست اولویت بندی این فعالیت ها را انجام دهید و به ترتیب خاصی پیش بروید. این اولویت بندی با توجه به سلیقه، بودجه مالی و نوع برگزاری جشن دلخواه شما، برای هر فردی متفاوت است.

اما در هر صورت شما باید کارهایی که از نظر شما برای جشن عقدتان ضروری‌تر و مهم‌تر هستند را در اولویت لیست خود قرار دهید و تمام تلاشتان را بکنید تا در روند این فعالیت ها به مشکل نخورید تا بتوانید کنترل جشن خود را در دست گرفته و بر مشکلات احتمالی کوچک و بزرگ که امکان دارد در مسیر شما قرار بگیرد غلبه کنید.

در این صورت شما می‌توانید در مسیر تجربه‌ی جشن عقدی بدون مشکل و خاطره‌انگیز قدم برداشته و در آینده از مرور خاطرات این روز لذت کافی را ببرید.

سخن آخر

در انتها باید اشاره کنیم که این توجه به این معیار ها و انجام آنها ارتباط مستقیم و غیر قابل انکاری با سلیقه و زمانی که شما برای آنها می‌گذارید دارد. بی شک اگر شما در این مسیر با صبر و حوصله گام برداشته و برای هر یک از این معیار ها زمان کافی را اختصاص دهید نتیجه‌ی بهتری گرفته و جشن بهتری را تجربه می‌کنید. زیرا انتخاب با عجله و بی دقت این معیار ها می‌تواند در روند برگزاری مراسم شما اثر منفی بگذارد که این موضوع نتیجه‌ای جز پشیمانی و حسرت برای شما به همراه نخواهد داشت.

 در این مقاله سعی داشتیم شما را با چگونگی تهیه لیست کارهای عقد و معیار های ضروری و مهمی که باید در این لیست قرار دهید آشنا کردیم تا شما بتوانید برای روز عقد خود برنامه ریزی دقیقی انجام داده و در برگزاری این جشن مهم موفق بوده و در

 

 

به اشتراک بگذارید :
مطالب مشابه

لیست کارهای عقد ۵ معیار ضروری

لیست کارهای عقد /۵ معیار ضروری روز عقد بی‌شک یکی از روز های به‌یادماندنی، شیرین و مهم برای هر زوجی می‌باشد که برگزاری بی‌نقص این روز از اولویت های زوجین محسوب می‌شود اما یکی از بزرگ‌ترین مشک...
1401/10/15
بیشتر

مراسم عقد ایرانی

مراسم عقد از آیین های ایران باستان و متعلق به دوران زرتشت است که پس از آشنایی خانواده عروس و داماد با هم و شیرینی خوران برگذار میشود. چگونگی برگذاری این مراسم در مناطق مختلف ایران متفاوت است، مثلا برخی جاها هزینه مراسم بر عهده خانواده عروس است و داماد با کیک و گل به مراسم می آید، اما در برخی دیگر، داماد علاوه بر هزینه عروسی، هزینه مراسم عقد را هم بر عهده میگیرد و در عوض عروس جهاز را تهیه میکند و به خانه داماد می آورد ...
1397/4/25
بیشتر
مطالب پیشنهادی

لیست کارهای عقد ۵ معیار ضروری

لیست کارهای عقد /۵ معیار ضروری روز عقد بی‌شک یکی از روز های به‌یادماندنی، شیرین و مهم برای هر زوجی می‌باشد که برگزاری بی‌نقص این روز از اولویت های زوجین محسوب می‌شود اما یکی از بزرگ‌ترین مشک...
1401/10/15
بیشتر

معرفی بهترین هدایای شب یلدا برای عروس؛ برای عروس چی ببریم؟

معرفی بهترین هدایای شب یلدا برای عروس؛ برای عروس چی ببریم؟ باکس گل شب یلدا یک هدیه مناسب برای عروس است. به گزارش بانک جامع خدمات عروسی ایران سوربان، شب یلدا همیشه تداعی شب های خاطره انگیز ب...
1401/9/13
بیشتر

جدیدترین مدل های کفش مردانه

جدیدترین مدل های کفش مردانه وقتی سخن از جدیدترین مدل های کفش مردانه به وسط می آید، معمولاً شاهد دو ترند مختلف مدل کفش مردانه خواهیم بود. دسته اول کفش ساده و کلاسیک است که از سبک مینیمال خط مش...
1401/6/31
بیشتر

جوهره مرجع دانلود عکس و اولین جستجوگر عکس در ایران

وبلاگ نویسان، کارشناسان تولید محتوا و بسیاری دیگر از نویسندگان و فعالان در فضای اینترنت همواره با مشکلی به نام پیدا کردن عکس مناسب و هماهنگ با محتوای مورد نظرشان روبه‌رو هستند. بسیاری از افراد نیز برای طراحی‌، نقاشی، و حتی چاپ‌های دستی و ماشینی در جست‌وجوی تصویر هستند. این نوشتار شما را با سایت جوهره آشنا می‌کند که یک مرجع دانلود عکس باکیفیت و رایگان است.
1401/3/2
بیشتر

خدمات و تشریفات در باغ های عروسی کرج

خدمات و تشریفات در باغ های عروسی کرج لوکیشن های حومه تهران یکی از بهترین مکان ها برای برگزاری مراسمی از جمله نامزدی، عروسی و حتی تولد هستند. یکی از بهترین لوکیشن های برگزاری عروسی باغ گرمدره است...
1400/11/26
بیشتر

انواع مدل لباس مجلسی جدید

انتخاب لباس مجلسی جدید همواره چالشی بزرگ برای خانم ها محسوب می شود؛ زیرا آن ها وسواس زیادی در خرید لباس، به ویژه لباس مجلسی دارند. خانم ها همیشه به دنبال مدل های جدید و خاص هستند تا بتوانند زیباترین استایل ها را برای خود بسازند. در مقاله مدل لباس مجلسی 1400 به بررسی جدیدترین و شیک ترین مدل ها و معیارهای انتخاب آن ها می‌پردازیم.
1400/11/13
بیشتر
مطالب تصادفی

نورپردازی داخلی

به گفته لوکوربوزیه، معمار بزرگ ، "معماری بازی هنری هنرمندانه، دقیق و خیره کننده مجموعه ای از اجسام ساخته شده در زیر نور است." این گفته او به خوبی اهمیت بالای نور و نورپردازی را در طراحی نشان میدهد. شرط نخست برای حس بینایی ما، نور است. ما از نور برای دیدن فضا، اجسام، فرم ها، رنگ ها، کار و حس کردن استفاده میکنیم. در واقع حس بینایی ما در نبود نور با مشکل مواجه میشود ...
1397/4/29
بیشتر

بهترین تالار عروسی تهران

ما در برگزاری مراسم عروسی همیشه دنبال بهترین ها هستیم ، یکی از مواردی که خیلی به آن توجه داریم انتخاب یک تالار عروسی شیک و مناسب است که هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت و امکانات عالی باشد ، ما در این مطلب بهترین تالار های عروسی تهران را به شما عروس و داماد های عزیز تهرانی معرفی می کنیم ...
1397/8/15
بیشتر

دسته گل عروس

دسته گل عروسی یکی از مواردی است که عروس ها حساسیت زیادی روی آن نشان میدهند که البته حساسیت بجایی است. یک دسته گل رنگی در دست عروسی که لباس یکپارچه سفید رنگ بر تن دارد توجه زیادی را جلب میکند. با انتخاب درست این دسته گل، میتوان بر زیبایی و دلربایی عروس در روز عروسی افزود. سایز دسته گل، رنگ آن، گل های آن، مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد ...
1397/3/20
بیشتر

راهنمای تالار عروسی و تالار پذیرایی

وقتی که می خواهید یک زندگی را شروع کنید باید قبل از آن جشن عروسی خود را بگیرید و اگر این جشن یک جشن باشکوه باشد می تواند سراغاز یک زندکی پر از آرامش باشد و برای این کار باید برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم و بدانیم برای هرچه باشکوه برگذار شدن این جشن باید چکار کنیم ...
1397/10/8
بیشتر

نکات کلیدی در انتخاب کفش عروسی

یک کفش عروسی مناسب می تواند هم با لباس عروس ست شود و هم یک مراسم عروسی کامل را داشته باشد به همین خاطر کفش های عروسی یکی از آخرین مورد هایی است که در برنامه ریزی عروسی سازماندهی می شود چون یک عامل مهم در نگاه عروس است به همین دلیل شما باید کفش عروسی را انتخاب کنید که تناسب با همه نیاز های عروسی شما داشته باشد ...
1397/9/18
بیشتر

عروس خانم ها حتما بخوانند !!!

یکی از مواردی که عروس خانم ها نیاز به راهنمایی دارند انتخاب جواهرات عروسی است ، برای اینکه اطلاعات لازم برای انتخاب حلقه و جواهرات عروسی داشته باشد حتما این پست از مجله عروسی را مطالعه بفرمایید ، ما در این مطلب چگونگی روبرو شدن با فرایند انتخاب حلقه و جواهرات عروسی را با شما در میان می گذاریم ...
1397/9/14
بیشتر
تگ ها

راهنمای عروسی

نمایشگاه نوزاد و کودک

خبر های پزشکی و سلامت

تخت نوزاد و كودك

محتوای آموزشی الکترونیکی

دسر خو شمزه

تعریف نوزاد و کودک

مراسم نامزدی چیست

آشپزی

میز شام عروی و داماد

سایت عروسک سازی

اموزش روابط زناشویی

پذیرایی تولد

تولد مه با مه یخ خشک

ازدواج دانشجویی

دفترچه برنامه ریزی عروسی

دوران آشنایی پیش از ازدواج

عروسی باکلاس در ایران

سالگرد ازدواج شعر

میز شام دو نفره

زندگی من و همسرم زیر یک سقف

راهنمای عروسی تورسفید

سایت عروسی ایرانی

مراسم ازدواج بازیگران ایرانی

جدول زمانبندی کارهای عروسی

بعد از ازدواج چه باید کرد

دی جی گلناز

لباس عروسی در خواب

سایت عروسی بازیگران

عروسی مجلل

عروسی باکلاس تهران

برگزاری مراسم عروسی در ترکیه

دسر تیرامیسو

سایت عروس سرا

هزینه برگزاری مراسم عروسی در ترکیه

رزرو رستوران تشریفات مشهد

آلبوم عکس عروس

آداب و رسوم عروسی اصفهان

بارداری بدون دخول

بعد از ازدواج چه کسانی محرم میشوند

مراسم عروسی

چیدمان میز و صندلی عروسی

خواستگاری به انگلیسی

عروس و داماد انگلیسی

طرزتهیه انواع سالاد و اردور

داماد در جدول

بیماری های زنان و زایمان

زیبایی صورت

بارداری سریع

عروس هلندی

نظر شما

جستجو در مجله عروسی
مطالب جدید مجله عروسی
دسته بندی های مجله عروسی
تبلیغات در عروسین
جهت ثبت مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود در وبسایت عروسین و پیدا کردن هزاران مشتری و رونق بخشیدن به مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود ، مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود را از طریق لینک زیر به صورت رایگان ثبت کنید :

ثبت کسب و کار
اینستاگرام عروسین
اینستاگرام وبسایت عروسین