لیست کارهای عقد ۵ معیار ضروری

عقد
توسط : مدیر محتوا در تاریخ : 1401/10/15 در مطالب : عقد

لیست کارهای عقد /۵ معیار ضروری

روز عقد بی‌شک یکی از روز های به‌یادماندنی، شیرین و مهم برای هر زوجی می‌باشد که برگزاری بی‌نقص این روز از اولویت های زوجین محسوب می‌شود اما یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که عروس و داماد برای برپایی این جشن مهم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند عدم تنظیم لیست کارهای عقد خود و برنامه ریزی برای آنهاست.

در این مطلب قصد داریم به شما عزیزان نکاتی مهم و ضروری که در روند تهیه لیست کارهای عقد به شما کمک شایانی می‌کند را ذکر کنیم با تالار کده همراه باشید؛ بی تردید این روز از اهمیت بسیار بالایی برای هر تازه عروس و دامادی برخوردار است زیرا صیغه محرمیت در این جشن خوانده شده و عروس و داماد به طور رسمی وارد زندگی جدید و مشترک می‌شوند و همچنین اولین برخورد بستگان و نزدیکان عروس و داماد در این روز شکل می‌گیرد که برگزاری بدون مشکل و دقیق این روز را از دغدغه های مهم زوجین و خانواده های هر دو طرف بدل کرده است.

 

لیست کارهای عقد

مراسم عقد از جمله مراسم های ریشه دار و سنتی ایرانیان بوده که همچنان اصالت و اصول خود را حفظ کرده است. با اینکه امروزه خانواده ها به صورت های مختلفی این روز را جشن می‌‌گیرند اما این روز هنوز تاریخچه و چارچوب خود را نگه داشته تا هر فردی با هر سلیقه و علاقه‌ای که دارد، همچنان تحت این چارچوب قدم برداشته و این جشن را برپا کند.

توجه به این اصول باعث می‌شود تا شما مسیری مشخص را طی کرده و در روند برگزاری این جشن سردرگم نشوید. اما تنها پایبندی به این اصول برای برگزاری بی‌نقص این روز کافی نیست. شما باید در برای این روز برنامه ریزی دقیق داشته باشید و از کارهای مهمی که برای این روز باید  انجام دهید آگاه باشید تا قادر به برگزاری این جشن به بهترین نحو ممکن بوده و برای خود و نزدیکان و عزیزانتان خاطره‌ی خوشی برجای گذاشته و با خیالی آسوده به استقبال زندگی جدید و رؤیایی خودتان بروید.

اما اگر خواهان برگزاری این روز مهم به بهترین شکل ممکن هستید، ابتدا باید لیست کارهای عقد خود را تهیه کرده و برای این روز طبق آن برنامه‌ریزی کنید این روند دقیقا مانند برگزاری مراسم در باغ تالار عروسی می‌باشد که اولین لازمه‌ی تشکیل این لیست، شناخت و داشتن آگاهی از معیار ها و فعالیت های مهمی است که باید در طی این روز انجام دهید. عدم آگاهی از این معیار ها همچنین از جمله بزرگ‌ترین مشکلات و سوالات عروس و داماد برای تنظیم این لیست مهم و کاربردی است.

از این رو در این مقاله قصد داریم تا شما را با معیار های ضروری و کارهای مهمی که باید لیست کارهای جشن عقد خود قرار دهیم آشنا کنیم تا شما بتوانید برای این روز برنامه ریزی مناسبی در نظر گرفته و جشنی خاطره انگیز و رؤیایی را تجربه کنید. باما همراه باشید.

۵معیارضروری در لیست کارهای عقد

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، برای تجربه‌ی برگزاری جشن عقدی بی‌نقص می‌بایست با معیار ها و کار های مهمی که باید در طی این روز انجام دهید به طور کامل آشنا شده و برای تک‌تک آنها برنامه ریزی کنید تا در این امر موفق بوده و در انتها خاطره‌ی شیرینی از این شب برای خود و عزیزانتان برجای بگذارید.

ولی برای اینکه بتوانید این روز زیبا را به خاطره‌ای بی‌نظیر تبدیل کرده و از آن لذت ببرید می‌بایست قبل از هر چیز به یکسری نکات مهم توجه کرده و از قبل برای آنها آماده باشید تا مراسم شما دچار اختلالی غیر منتظره نشود.

 

لیست ضروری کارهای عقد

از مهم‌ترین این نکات می‌توان به هماهنگی با عکاس و فیلم‌برداری مجرب برای ثبت لحظات احساسی و به‌یادماندنی این روز اشاره کرد زیرا به‌کار گیری عکاسی ماهر برای این روز از یکی از واجب ترین امور برای نگه داشتن طعم شیرین این جشن به‌خصوص برای شماست تا بتوانید برای همیشه از مرور خاطرات این روز لذت ببرید. برای این کار باید در انتخاب عکاس و فیلم‌بردار این روز دقت کافی را داشته و برای آن حوصله به خرج دهید تا در این امر موفق بوده و برای خود و همسرتان خاطره‌ی این روز را زنده نگه دارید.

اما این پایان کار نیست. در کنار این موضوع شما باید به نکته حائز اهمیت دیگری نیز توجه کنید که آن هم کنترل احساسات و استرس خود در طی این روز است. شما در این روز در مرکز توجهات قرار گرفته و تک ستاره این جشن هستید که به نوعی تمام اتفاقات این روز به شما ارتباط دارد که فشار روانی که بر روی شما وارد است را چند برابر می‌کند.

اما اگر شما در طی برگزاری جشن خود قادر به کنترل استرس و فشار روانی که بر روی شماست باشید، علاوه براینکه در برابر بروز مشکلات احتمالی این روز دست بالا تر را دارید می‌توانید احساس شادی بیشتری از خود بروز داده و حس بهتری به خود و هم به مهمانان و بستگان خود هدیه دهید تا از اینکه در این روز مهم در کنار شما هستند راضی بوده و از جشن شما لذت ببرند.

بعد از آگاهی از این نکات، حال شما را با ۵ معیار ضروری که باید در لیست کارهای عقد شما وجود داشته باشد آشنا می‌کنیم. البته تمام این معیار ها و نحوه‌ی اجرای آنها به صورت کامل به شما و سلیقه شما ارتباط دارد و شما می‌بایست در ابتدا برای هرکدام از این معیار ها زمان مناسبی را اختصاص داده و با صبر و حوصله در باره آنها تصمیم بگیرید.

۱.وسایل عقد خود را تهیه کنید

یکی از معیار هایی که شما می‌بایست از قبل برای آن برنامه ریزی کرده و هماهنگی لازم را برای آن انجام دهید وسایل مورد نیاز برای جشن عقد خود است. تمامی مواردی که برای برگزاری جشن عقد شما لازم است و جزو وسایل مورد نیاز شماست در این روز حائز اهمیت است و شما باید در فراهم کردن آنها کوشا باشید.

 

مراسم عقد

از جمله وسایل مورد نیاز و مهم این روز می‌توان به فراهم کردن وسایل پذیرایی از مهمانان شما اشاره کرد. شما برای این کار باید ابتدا تعداد مهمانان خود برای این روز را  در نظر گرفته و طبق زمان برگزاری جشن خود، پذیرایی درستی از عزیزانی که شما را  در این روز همراهی می‌کنند به جای بیاورید تا اسباب راحتی بستگان محترم خود را فراهم کنید. بیشتر افراد برای پذیرایی از میوه و شیرینی استفاده می‌کنند که انتخابی هوشمندانه و مقرون به صرفه است.

در ادامه می‌توانید با اجرای میز و صندلی برای استقرار هرچه بهتر و راحت تر مهمانان خود نیز اقدام کنید که در کنار آسوده بودن مهمانان شما، جلوه‌ی بهتری نیز به مراسم شما می‌دهد که می‌تواند تأثیر به سزایی در روند برگزاری جشن عقد شما داشته باشد.

۲.محضر عقد خود را رزرو کنید

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه هایی که قبل از مراسم جشن عقد ذهن شما را می‌تواند به خود درگیر کند مکان برگزاری جشن شماست، بیشتر افراد برای این کار ابتدا برگزاری این جشن در منزل خود یا یکی از نزدیکان خود را در نظر دارند که این امر با توجه به فرهنگ آپارتمان نشینی و تبدیل خانه های یک طبقه به آپارتمان های مسکونی به‌خصوص در شهر تهران، باعث دور از دست بودن این فکر شده است.

 

محضر عقد

اما برای رفع این مشکل بزرگ می‌توان از راه بهتری استفاده کرد و آن هم رزرو محضر عقد برای برگزاری این جشن می‌باشد. برپایی جشن عقد شما در محضر عقد راهی مناسب برای رهایی از دغدغه‌ی مکان برگزاری جشن عقد شماست که رفع این مشکل به خودی خود می‌تواند بار سنگینی از دوش شما و خانواده‌تان برداشته که باعث می‌شود در طی این روز با آرامش خاطر بیشتر به مراسم خود پرداخته و از آن لذت ببرید.

علاوه بر این شما می‌توانید با انتخاب محضر عقد ی با دکوراسیون و فضای داخلی و همچنین پذیرایی باب میل خودتان به راحتی از میان هزاران محضر عقد موجود و آماده خدمات رسانی در شهر تهران، سالن مورد نظر خودتان را انتخاب کرده و با سهولت و آرامش خاطر بیشتری به جشن و پای‌کوبی بپردازید.

۳.به مهمانان خود اطلاع دهید

یکی دیگر از مهم ترین معیار های برگزاری جشن عقدی با کیفیت و دلنشین برای شما، حضور مهمانان و بستگان شما در این روز بزرگ است. اهمیت این امر باعث شده تا شما و حتی تمامی عروس داماد ها به این فکر باشند تا در برپایی این جشن موفق لوده تا علاوه بر خاطره‌ی خوشی که برای خود برجای می‌گذارند، برای مهمانان و عزیزان خود نیز شبی به یادماندنی را رقم بزنند تا جبرانی برای همراهی شما توسط عزیزانتان در طی این روز به حساب بیاید.

اما نکته‌ی مهم برای حضور مهمانان شما در این جشن و همراهی شما، اطلاع رسانی به آنها است. شما می‌بایست زمان مناسبی را در نظر گرفته و طبق آن مهمانان خود را به جشنتان دعوت کنید تا در زمانی مناسب تمام عزیزان شما در مکانی که جشن شما در آنجا برگزار می‌شود حضور پیدا کنند.

 

لیست کارهای عقد

افراد برای این کار راه های مختلفی را در سر دارند که اکثر مردم به صورت تلفنی این هماهنگی را انجام می‌دهند اما استفاده از کارت دعوت عروسی یکی از راه های کم هزینه، شیک و کم دردسر است که علاوه بر جلوه‌ی بهتری که مراسم شما می‌دهد باعث ایجاد حس بهتری برای مهمانان شما در جهت حضور در جشن شما می‌شود که گام مثبتی در پیشروی بی‌نقص مراسم جشن عقد شما به حساب می‌آید.

۴.سفره عقد؛ مهم ترین معیار لیست کارهای عقد

بعد از این معیار ها نوبت به مهم‌ترین و اصلی‌ترین معیاری که شما باید در لیست کارهای عقد خود قرار دهید می‌رسیم و آن هم سفره عقد است. سفره‌ی عقد یکی  از رسم و رسوم های قدیمی و ریشه دار ما ایرانی ها است که اجرای آم برای مراسم عقد جزو اصلی‌ترین کار هاست.

برای اجرای این سفره شما می‌توانید هم از طراح سفره عقد استفاده کرده و هم خودتان با انداختن پارچه‌ ای با طرح و رنگ دلخواه خود روی زمین و چیدن وسایل مهم در آن، سفره‌ی عقد خودتان را بسازید.

اجرا و نحوه‌ی چیدمان سفره عقد کاملا متغیر است و به سلیقه و میل شما بستگی دارد اما باید توجه داشته باشید که اجزای اصلی آن مانند آینه و شمعدان، کله قند، ظرف گردو و بادام، قرآن کریم و..... به طور حتم باید در این سفره قرار گرفته و وجود داشته باشند زیرا هر کدام از این اجزا معنی و مفهوم خاص خود را داشته و از ارزش معنوی بسیاری برخوردار هستند.

۵.معیار های لیست خود را اولویت بندی کنید

پس از آنکه تمام این معیار ها و نکات را در نظر گرفته و در لیست کار های جشن عقد خود قرار دادید، حال باید برای انجام آن برنامه ریزی کرده و دقیق پیش بروید تا در روال صورت گرفتن این کارهای مهم به مشکل نخورید.

برای این که بتوانید برای کارهای داخل لیست خود به خوبی برنامه ریزی کنید ابتدا می‌بایست اولویت بندی این فعالیت ها را انجام دهید و به ترتیب خاصی پیش بروید. این اولویت بندی با توجه به سلیقه، بودجه مالی و نوع برگزاری جشن دلخواه شما، برای هر فردی متفاوت است.

اما در هر صورت شما باید کارهایی که از نظر شما برای جشن عقدتان ضروری‌تر و مهم‌تر هستند را در اولویت لیست خود قرار دهید و تمام تلاشتان را بکنید تا در روند این فعالیت ها به مشکل نخورید تا بتوانید کنترل جشن خود را در دست گرفته و بر مشکلات احتمالی کوچک و بزرگ که امکان دارد در مسیر شما قرار بگیرد غلبه کنید.

در این صورت شما می‌توانید در مسیر تجربه‌ی جشن عقدی بدون مشکل و خاطره‌انگیز قدم برداشته و در آینده از مرور خاطرات این روز لذت کافی را ببرید.

سخن آخر

در انتها باید اشاره کنیم که این توجه به این معیار ها و انجام آنها ارتباط مستقیم و غیر قابل انکاری با سلیقه و زمانی که شما برای آنها می‌گذارید دارد. بی شک اگر شما در این مسیر با صبر و حوصله گام برداشته و برای هر یک از این معیار ها زمان کافی را اختصاص دهید نتیجه‌ی بهتری گرفته و جشن بهتری را تجربه می‌کنید. زیرا انتخاب با عجله و بی دقت این معیار ها می‌تواند در روند برگزاری مراسم شما اثر منفی بگذارد که این موضوع نتیجه‌ای جز پشیمانی و حسرت برای شما به همراه نخواهد داشت.

 در این مقاله سعی داشتیم شما را با چگونگی تهیه لیست کارهای عقد و معیار های ضروری و مهمی که باید در این لیست قرار دهید آشنا کردیم تا شما بتوانید برای روز عقد خود برنامه ریزی دقیقی انجام داده و در برگزاری این جشن مهم موفق بوده و در

 

 

به اشتراک بگذارید :
مطالب مشابه

لیست کارهای عقد ۵ معیار ضروری

لیست کارهای عقد /۵ معیار ضروری روز عقد بی‌شک یکی از روز های به‌یادماندنی، شیرین و مهم برای هر زوجی می‌باشد که برگزاری بی‌نقص این روز از اولویت های زوجین محسوب می‌شود اما یکی از بزرگ‌ترین مشک...
1401/10/15
بیشتر

مراسم عقد ایرانی

مراسم عقد از آیین های ایران باستان و متعلق به دوران زرتشت است که پس از آشنایی خانواده عروس و داماد با هم و شیرینی خوران برگذار میشود. چگونگی برگذاری این مراسم در مناطق مختلف ایران متفاوت است، مثلا برخی جاها هزینه مراسم بر عهده خانواده عروس است و داماد با کیک و گل به مراسم می آید، اما در برخی دیگر، داماد علاوه بر هزینه عروسی، هزینه مراسم عقد را هم بر عهده میگیرد و در عوض عروس جهاز را تهیه میکند و به خانه داماد می آورد ...
1397/4/25
بیشتر
مطالب پیشنهادی

استایل لباس پوشیدن برای مردان

این‌روزها مردان نیز همانند زنان تلاش می‌کنند تا ظاهری زیبا و آراسته داشته باشند، به همین دلیل هم شیک‌پوشی و خوش‌پوشی به یکی از دغدغه‌های ذهنی آقایان تبدیل شده است. این افراد بدون اینکه حتی اطلاع درستی از عوامل موثر بر شیک بودن و خوش‌پوشی داشته باشند ساعت وقت خود را صرف این کار می‌کنند و درنهایت گاهی در این زمینه موفق شده و گاهی شکست می‌خورند. خبر خوب برای آقایان عزیز این است که کلید حل این دغدغه بی‌جواب پیدا شده و استایل لباس پوشیدن برای مردان آن‌ها را خوش‌تیپ و خوش‌پوش نشان می‌دهد. در ادامه مطالبی در زمینه استایل کردن و خرید لباس مردانه شیک بیان شده است.
1402/12/7
بیشتر

استایل مناسب عروسی | عینک آفتابی مردانه برای عروسی

انتخاب استایل مناسب برای عروسی به عوامل مختلفی مانند سلیقه شخصی، مکان و زمان برگزاری و … بستگی دارد، در ادامه به بررسی این عوامل می پردازیم تا به شما در انتخاب استایل مناسب خود کمک کنیم:
1402/11/23
بیشتر

قیمت اجاره خودرو خارجی

اجاره خودرو از گزینه‌هایی است که اخیرا مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. علت این موضوع را هم می‌توان برآورده کردن نیازهای خاص، با کیفیت مناسب و قیمت مطلوب دانست. به عبارت دیگر انگیزه‌های متفاوتی برای اجاره خودرو وجود دارد. گسترش زندگی مدرن، نیازهای جدید و خاصی را به وجود می‌آورد و طبیعتاً باید راهکارهایی مناسب نیز برای این نیازهای نو در نظر گرفته شود. در این مطلب از پرارین خودرو، به بررسی اجاره ماشین و انگیزه‌های آن و البته قیمت رنت خودرو خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید.
1402/10/4
بیشتر

معرفی 20 کادو عروسی خاص: متفاوت باشید

یکی از مهم‌ترین و دلچسب‌ترین بخش‌های رویداد عروسی، انتخاب کادو برای زوج جوان است. اما گاهی اوقات انتخاب یک کادو مناسب و جذاب که متفاوت هم باشد سخت و دشوار می‌شود. هدیه‌ای که زوج جوان را شگفت‌زده و خوشحال کند و نشان دهنده این موضوع باشد که چقدر به عروس و داماد و به زندگی زناشویی آن‎‌ها احترام می‌گذارید. به نظر شما چه کادویی می‌تواند تک تک این خصوصیات را داشته باشد؟
1402/9/27
بیشتر

انواع کوادکوپتر کنترلی

در دهه‌های اخیر، توسعه فناوری‌های پهنه‌ای و نوآوری‌های بی‌سابقه در زمینه هوافضا، به ویژه در حوزه کوادکوپترها، به سرعت در حال افزایش است. کوادکوپترها به عنوان یکی از نمونه‌های برتر هواپیماهای بدون سرنشین، تبدیل به یکی از ابزارهای حیاتی در زمینه‌های مختلف از جمله عکاسی هوایی، نقشه‌برداری، نظارت و حتی تحویل کالاها شده‌اند.
1402/9/11
بیشتر

مهم ترین محصولات آرایشی و مراقبت از مو چیست؟

همه ما می دانیم مو چقدر در زیبایی و جوانسازی چهره نقش دارد. اصلا چه کسی است که عاشق موهای پرطراوت و شاداب و سالم نباشد!! این آیتم در زیبایی و خیره کنندگی چهره به حدی نقش دارد که اتفاقاً نه زن و مرد می‌شناسد و نه پیر و جوان.
1402/8/25
بیشتر
مطالب تصادفی

نکات کلیدی در انتخاب کفش عروسی

یک کفش عروسی مناسب می تواند هم با لباس عروس ست شود و هم یک مراسم عروسی کامل را داشته باشد به همین خاطر کفش های عروسی یکی از آخرین مورد هایی است که در برنامه ریزی عروسی سازماندهی می شود چون یک عامل مهم در نگاه عروس است به همین دلیل شما باید کفش عروسی را انتخاب کنید که تناسب با همه نیاز های عروسی شما داشته باشد ...
1397/9/18
بیشتر

هزینه های دسته گل عروس

گل‌ها یکی از آن عناصر زیبا در یک عروسی هستند که واقعا ً می‌تواند همه چیز را به هم نزدیک کند. از موضوع تان به رنگ پس‌زمینه ، گل‌های عروسی شما بخش واقعا جادویی روز عروسی هستند . ما در این مطلب هزینه های لازم برای خرید یک دسته گل عروس را به شما می گوییم ...
1397/11/18
بیشتر

شیوه های چوتی مو برای دختران

ترتیب و تنظیم مو از مهمترین بخش آرایش است که زیبایی و سلیقه خانم ها و دختران را به نمایش می گذارد. اگر دختری با موهای دراز و یا نسبتا کوتاهی دارید و برای محافل مهمانی و عروسی ها نمی توانید که موهایش را چگونه دخترانه، ساده و شیک درست کنید، چند مدل چوتی ساده دخترانه را به شما پیشنهاد می کنیم.
1397/10/27
بیشتر

آگهی استخدام بازاریاب در سراسر کشور

شرکت عروسین در راستای اهداف خود به دنبال تعدادی بازاریاب در سرتاسر ایران جهت ثبت نام کردن کسب و کارهایی از قبیل : 1. تالار و باغ 2.آتلیه 3.آرایشگاه 4. مزون 5.جواهرات 6.قنادی 7.گل فروشی 8.آژانس اجاره اتومبیل 9.مشاوره ازدواج 10.دفتر ثبت ازدواج ( محضر ) است .
1397/4/24
بیشتر

چطور در پاییز و زمستان آرایش کنیم

یکی از دغدغه های هر خانمی این است که در هر فصلی چگونه آرایش کند ، بخصوص در فصل پاییز و زمستان خانم ها دوست دارند بر اساس فصل آرایش خود را تنظیم کنند تا در تمامی فصل ها زیبا و شیک باشند ، ما در این مطلب بهترین نکته ها را در رابطه با آرایش برای فصل پاییز و زمستان را به شما می گوییم ...
1397/9/29
بیشتر

آژانس کرایه اتومبیل و اجاره خودرو

کرایه اتومبیل و اجاره خودرو همیشه برای قشر ضعیف جامعه امری مشکل است ، بخصوص برای تازه عروس داماد هایی که قسد دارند یک ماشین عروسی را برای مراسم عروسیشان کرایه یا اجاره بفرمایند ، وب سایت عروسین برای راحت کردن کرایه و اجاره خودرو آژانس کرایه اتومبیل و اجاره خودرو راه انداخته است که ...
1397/6/6
بیشتر
تگ ها

دفتر خاطرات عروسی

عقد الجلاد

آشپزی با مرغ

مهارت های زندگی برای نوجوانان

تولد مه با مه یخ خشک

طلاق ثلا ثه

برگزاری عروسی در منزل

مهارت های زندگی موفق

مراسم ازدواج دانشجویی

جهیزیه کامل عروس

ماه عسل

مراسم عقد آریایی

برنامه ریزی عروسی نوعروس

جهیزیه عروس جنجالی

داماد و عروس

عروس و داماد در فال قهوه

از اشنایی تا ازدواج

آموزشی روابط

آداب و رسوم عروسی در گیلان

سایت عروس ایرانی

آداب و رسوم عروسی اصفهان

مراسم عروسی بازیگران ایرانی

زندگی زیر یک سقف بدون ازدواج

عروس و داماد به انگلبسی

اموزش روابط زناشویی

بارداری هفته اول

معاشقه چیست

آشپزی سوران

مهارت های زندگی برای کودکان

کارت دعوت تولد بزرگسال

داماد باد

دامادی در خواب

مراسم نامزدی در شیراز

آداب و رسوم عروسی در ارومیه

عروس و داماد باحال ایرانی

برگزاری مراسم عروسی در ترکیه

مجله عروس

بهترین آهنگ های عروسی

دکوراسیون اتاق خواب

راهنمای عروسی

مراسم نامزدی در ایران

عروسی بلوچی

مراسم ازدواج بازیگران ایرانی

کانال تغذیه و تناسب اندام

برنامه ریزی برای عروسی

نور پردازی عکاسی

کارت عروسی افغانی

سالگرد ازدواجمون

بارداری ناخواسته

دفتر خاطره عروسی

نظر شما

جستجو در مجله عروسی
دسته بندی های مجله عروسی
تبلیغات در عروسین
جهت ثبت مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود در وبسایت عروسین و پیدا کردن هزاران مشتری و رونق بخشیدن به مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود ، مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود را از طریق لینک زیر به صورت رایگان ثبت کنید :

ثبت کسب و کار
اینستاگرام عروسین
اینستاگرام وبسایت عروسین