آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

زیبایی
توسط : مدیر در تاریخ : 1402/5/28 در مطالب : زیبایی

 

آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

تزریق ژل به باسن یکی از روش‌های حجم‌دهی به این ناحیه از بدن است که در حال حاضر به‌عنوان یک روش مرسوم  و البته محبوب شناخته می‌شود. افرادی که می‌خواهند ناحیه باسن را برجسته و بزرگ‌تر کنند، اما در عین حال نمی‌خواهند برای آن هزینه زیاد صرف کنند در ابتدا تزریق پرکننده‌ها را انتخاب خواهند کرد. از بین پرکننده‌‌‌‌‌های موجود تزریق ژل و فیلر راهی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. در غیر این صورت افرادی که دارای چربی مازاد هستند، می‌توانند از نواحی دارای چربی مثل شکم، پهلو و ران‌ها برای انتقال چربی به باسن استفاده کنند،اما این روش نیازمند جراحی بوده و هزینه بیشتری را به متقاضی تحمیل می‌کند.

بنابراین طبیعی است که گزینه اول هر متقاضی تزریق ژل باسن باشد. گفتنی است که هر روش جراحی برای حجم‌دهی به باسن می‌تواند عوارضی را به همراه داشت باشد، از این رو بسیاری از افراد در مورد عوارض و خطرات تزریق ژل باسن بسیار پرسش می‌کنند. در مقاله پیش‌رو می‌خواهیم در مورد خطرات و عوارض این جراحی کم‌تهاجم صحبت کنیم و به این پرسش پاسخ دهیم که آیا تزرِق ژل به این ناحیه می‌تواند عوارضی داشته باشد یا خیر؟

ژل به باسن

 

تزریق ژل به باسن چگونه انجام می‌شود؟

قبل از بررسی خطرات و عوارض این روش بهتر است بدانید که اساسا تزریق ژل باسن چگونه انجام می‌شود. بعد از اینکه پزشک درباره انتظارات و اهداف بیمار از تزریق ژل آگاه شد به بررسی نواحی مورد نیاز برای تزریق می‌پردازد. در این مرحله تصویرهایی از باسن فرد گرفته می‌شود تا پس از انجام تزریق تغییرات قابل مشاهده باشد.

در مرحله بعد با انتخاب نوع ژل محل تزریق ضد عفونی شده و نواحی بالای گلوتئال و زیر آن علامت‌گذاری  می‌شود. تزریق ژل به باسن را می‌توان با بی‌حسی موضعی انجام داد.

بعد از تزریق به ناحیه بالای گلوتئال چین زیرین در این ناحیه ایجاد شده و باسن تا حدودی لیفت می‌شود. برخی افراد که در ناحیه کناری باسن دچار نبود بافت چربی هستند، تزریق ژل به این ناحیه نیز انجام خواهد شد. برای تزریق به این ناحیه پزشک باید از یک کانال 100 میلی‌متری و تکنیک فنیگ استفاده کند. پس از انجام تزریق فرد باید بایستد تا ظاهر باسن به شکل ایستاده مورد بررسی قرار گیرد و نتایج دقیق‌تر شود.

آیا تزریق ژل باسن عوارضی به همراه دارد؟

باید گفت هر نوع تزریق حتی تزریق چربی که ماده پر کننده از بدن خود بیمار برداشته می‌شود، می‌تواند عوارضی را به همراه داشت باشد. عدم بروز عوارض در این جراحی غیرتهاجمی به عوامل بسیاری بستگی دارد، برای مثال نوع ژل و برندی که استفاده می‌شود، میزان تزریق و مهارت پزشک می‌تواند تعیین کنند بروز عوارض و نتیجه تزریق باشد. بنابراین با آگاهی از این موارد باید برای تزریق ژل باسن آماده شوید. به طور کلی خطرات احتمالی تزریق ژل به باسن عبارتند از:

  • عفونت‌‌‌ها
  • نکروز
  • زخم
  • تورم
  • کبودی
  • سرخی
  • برآمدگی زیر پوست
  • تغییر رنگ پوست

 

ژل به باسن

آیا نتایج تزریق ژل باسن ماندگار است؟

بسیاری از افرادی که برای تزریق ژل باسن اقدام می‌کنند به دنبال روش‌هایی با ماندگاری بالا هستند. باید خاطر نشان کنیم بهترین و ماندگارترین روش برای تزریق به باسن تزریق چربی است. در مرحله بعد می‌توان از تزریق انواع ژل به باسن بهره‌مند شد. ماندگاری این روش حدود 18 تا 24 ماه است  و متقاضیان بعد از این مدت برای دستیابی به نتایج اولیه باید مجدد جهت تزریق ژل باسن اقدام کنند.

اگر سوال شما در این مرحله این است که چه زمانی بهترین موقع برای تزریق مجدد است؛ باید بگوییم که زمان تزریق بعدی بستگی به سازگاری بدن شما با نوع ژل استفاده شده دارد. برای مثال ممکن است یک فرد نیاز به تزریق مجدد بعد از یک سال داشته باشد، اما فردی دیگر بعد از 2 سال هنوز اثرات تزریق ژل باسن را حفظ کرده باشد.

انواع ژل برای تزریق باسن

پرتکرارترین پرسش در مورد تزریق ژل باسن انتخاب نوع ژل است. بهترین مارک و برند ژل باسن را پزشک در اختیار شما قرار خواهد داد، اما اگر می‌خواهید بدانید که کدام برند از محبوبیت بیشتری برخوردار است باید بگوییم که ژل باسن Aquafilling یکی از پرطرفدارترین مارک‌های ژل برای برای تزریق باسن است. این برند نتایج ماندگار بین 5 تا 8 سال را ارائه می‌دهد .

علاوه بر این افراد می‌توانند از این ژل برای تزریق به نواحی دیگر مانند سینه و ران‌ها نیز استفاده کنند. مواد موجود در این ژل 97درصد کلرید سدیم و 2 تا 3 درصد پلی‌آمید است.

ژل اسکالپترا نوعی دیگر از مارک‌های موجود برای تزریق ژل باسن است که به منظور تحریک تولید کلاژن در اعماق پوست استفاده می‌شود. گرچه این ژل به لحاظ ایجاد عوارض به نسبت روش‌های دیگر افزایش حجم ایمن‌تر است، اما در برخی مواقع بروز عفونت از طریق آن گزارش شده است. بنابراین اگر نوع ژل انتخابی شما این ژل است باید تحت نظر پزشک با تجربه انجام شود. نوع دیگر ژل، ژل اسید هیالورونیک است. عوارض و درد با انتخاب این نوع ژل بسیار کم است.

معمولا از روش‌های تزریق سیلیکون نرم یا تزریق هیدروژل به این ناحیه استفاده نمی‌شود، چراکه هر دو نوع دارای عوارض جدی هستند و اگر توسط پزشکان کم تجربه انجام شوند می‌توانند خطرات جبران‌ناپذیری را برای فرد ایجاد کنند.

آیا تزریق ژل به باسن بهترین روش حجم‌دهی به این ناحیه است؟

اگر بخواهیم این روش را با دیگر روش‌های تهاجمی‌تر مانند تزریق چربی مقایسه کنیم، تزریق ژل باسن می‌تواند روشی ایمن‌تر و البته مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد. اما نتایج حاصل از این روش به نسبت روش‌‌‌‌‌‌های  تهاجمی‌تر ماندگاری کمتری دارد و افراد باید برای تجدید اثر مجدد برای تزریق اقدام کنند. نکته مهم در انتخاب این روش از بین رفتن اثر ژل در صورت عدم رضایت فرد است، اگر بعد از تزریق از نتیجه رضایت نداشتید، چند ماه بعد با از بین رفتن اثرات می‌توانید از روش‌های دیگر استفاده کنید.

یادداشت پایانی

در این مطلب در مورد عوارض و نحوه انجام تزریق ژل باسن صحبت کردیم. نکته مهم در انجام این روش انتخاب بهترین پزشک از نظر تجربه و سابقه تزریق ژل است. بهتر است فریب قیمت‌های ارزان برای این جراحی غیرتهاجمی را نخورید و برای برای پیدا کردن بهترین کلینیک و پزشک تحقیقات لازم را به عمل آورید.

به اشتراک بگذارید :
مطالب مشابه

آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

تزریق ژل به باسن یکی از روش‌های حجم‌دهی به این ناحیه از بدن است که در حال حاضر به‌عنوان یک روش مرسوم و البته محبوب شناخته می‌شود. افرادی که می‌خواهند ناحیه باسن را برجسته و بزرگ‌تر کنند، اما در عین حال نمی‌خواهند برای آن هزینه زیاد صرف کنند در ابتدا تزریق پرکننده‌ها را انتخاب خواهند کرد. از بین پرکننده‌‌‌‌‌های موجود تزریق ژل و فیلر راهی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. در غیر این صورت افرادی که دارای چربی مازاد هستند، می‌توانند از نواحی دارای چربی مثل شکم، پهلو و ران‌ها برای انتقال چربی به باسن استفاده کنند،اما این روش نیازمند جراحی بوده و هزینه بیشتری را به متقاضی تحمیل می‌کند.
1402/5/28
بیشتر

۱۰ روش برای پیشگیری از ماسیدن آرایش، کرم پودر و ضد آفتاب روی پوست

ماسیدن آرایش به خصوص کرم پودر و کرم ضد آفتاب روی پوست به ویژه در فصل تابستان و روزهای گرم سال یکی از مشکلاتی است که جلوه‌ی آرایش و میکاپ را از بین می‌برد و در بسیاری موارد ظاهر ناخوشایندی پیدا می‌کند. اما علت ماسیدن آرایش و کرم پودر و ضد آفتاب و پوسته پوسته شدن پوست بعد از استفاده از این موارد چیست و چگونه می‌توان با زیرسازی صحیح و حرفه‌ای آرایش از ماسیدن کرم روی پوست صورت جلوگیری کنیم؟ ۱۰ روشی که از ماسیدن آرایش شامل پنکیک، کانسیلر و کرم پودر و ضد آفتاب روی پوست جلوگیری می‌کنند را در مجله کوروش بخوانید.
1399/4/15
بیشتر

برنامه زیبایی عروس 2019

بخشی از برنامه زیبایی شما وجود دارد که درست قبل از عروسی شروع نمی‌شود . بنابراین مانند تمام جنبه‌های دیگر عروسی ، برنامه پیش رو را با برنامه زمانی زیبایی عروسی خود برنامه‌ریزی کنید تا قدم به قدم چهره و زیبایی شما انجام شود ...
1397/12/11
بیشتر

توصیه‌های زیبایی در روز عروسی

ما اخیرا با عروس خانم هایی که ازدواج‌کرده اند صحبت کرده ایم که نکات زیبایی روز عروسی شان چیست ؟ و نتایج کاملا ً شگفت‌انگیز بدست آوردیم . در اینجا پیشنهادهای برتر آن‌ها برای هرچه زیبا بودن در روز عروسی را برای شما گرد آورده ایم که می توانید در ادامه مطلب مشاهده بفرمایید ...
1397/12/8
بیشتر

چطور در پاییز و زمستان آرایش کنیم

یکی از دغدغه های هر خانمی این است که در هر فصلی چگونه آرایش کند ، بخصوص در فصل پاییز و زمستان خانم ها دوست دارند بر اساس فصل آرایش خود را تنظیم کنند تا در تمامی فصل ها زیبا و شیک باشند ، ما در این مطلب بهترین نکته ها را در رابطه با آرایش برای فصل پاییز و زمستان را به شما می گوییم ...
1397/9/29
بیشتر

تناسب اندام

در دنیایی که همه چیز ماشینی شده و فست فود ها بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان ها شده اند و چاقی اجتناب ناپذیر مینماید، لاغری آرزویی دست نیافتنی به نظر میرسد. انواع داروها، ورزش ها، دستگاه های مختلف و جراحی ها هر روز از تلویریون تبلیغ میشود که میتواند وزن افراد را کاهش دهد. اما برخی اوقات چاقی، مامنی برای سودجویانی است ...
1397/4/15
بیشتر
مطالب پیشنهادی

انواع کوادکوپتر کنترلی

در دهه‌های اخیر، توسعه فناوری‌های پهنه‌ای و نوآوری‌های بی‌سابقه در زمینه هوافضا، به ویژه در حوزه کوادکوپترها، به سرعت در حال افزایش است. کوادکوپترها به عنوان یکی از نمونه‌های برتر هواپیماهای بدون سرنشین، تبدیل به یکی از ابزارهای حیاتی در زمینه‌های مختلف از جمله عکاسی هوایی، نقشه‌برداری، نظارت و حتی تحویل کالاها شده‌اند.
1402/9/11
بیشتر

مهم ترین محصولات آرایشی و مراقبت از مو چیست؟

همه ما می دانیم مو چقدر در زیبایی و جوانسازی چهره نقش دارد. اصلا چه کسی است که عاشق موهای پرطراوت و شاداب و سالم نباشد!! این آیتم در زیبایی و خیره کنندگی چهره به حدی نقش دارد که اتفاقاً نه زن و مرد می‌شناسد و نه پیر و جوان.
1402/8/25
بیشتر

دوربین ویژه عکاسی عروسی

بدون شک انتخاب بهترین دوربین ویژه عکاسی از مجالس و عروسی از میان هزاران محصول متفاوت می‌تواند یک تصمیم چالش‌ برانگیز باشد. همین موضوع باعث شده تا ما تحقیقات خود را در این زمینه آغاز نموده و به دنبال بهترین دوربین برای مجالس بگردیم. لازم به ذکر است که سعی کردیم تا دوربین‌هایی را انتخاب نماییم که صرفاً در عکاسی بهترین هستند و کیفیت دوربین در فیلم‌برداری و ضبط ویدیو در موارد نامبرده شده در این مقاله معیار ما برای انتخاب نخواهد بود. هر چند که دوربین‌های ارائه شده در این لیست بسیار باکیفیت بوده و برای ضبط ویدئو نیز گزینه مناسبی هستند.
1402/8/13
بیشتر

تمیز کردن ماشین لباسشویی با مواد مختلف

گرد و خاک لباس‌ها، مواد شوینده و مواد معدنی موجود در آب‌های سخت به مرور در قسمت‌هایی از لباسشویی که قابل دیدن نیستند، باقی می‌مانند و باعث رشد کپک‌ها، باکتری‌ها و ایجاد بوی بد در آن می‌شوند. اگر احساس می‌کنید ماشین لباسشویی شما بو گرفته است و لباس‌ها خوب تمیز نمی‌شوند، وقت آن رسیده که لباسشویی خود را تمیز کنید. اما چگونه می‌توان یک ماشین لباسشویی را تمیز کرد؟ در این مطلب ما چند روش و نکته برای تمیزکردن آسان لباسشویی آورده‌ا‌یم. با استفاده از این روش‌ها هر شش ماه یکبار لباسشویی را تمیز کنید تا هر گونه کپک، کثیفی و بوی نامطبوع در دستگاه از بین برود.
1402/6/8
بیشتر

خرید پلیور از فروشگاه اینفینیتی با قیمت ارزان

می دانید که بهترین جا برای خرید پلیور و بافت زنانه کجاست؟ شما هم به دنبال بررسی انواع بافت مردانه و زنانه هستید؟ از بهترین لباس های مردانه می توان به پلیورها اشاره کرد. با نزدیک شدن به فصل پاییز و زمستان، بسیاری از آقایان ترجیح می دهند که شیک ترین انواع محصولات یاد شده را تهیه و خریداری کنند. با پوشیدن لباس مذکور می توانید بسیار شیک پوش به نظر برسید. همچنین لباس یاد شده می تواند شما را در برابر سرما محافظت نماید. شما می توانید لباس یاد شده را به راحتی با سایر لباس های زمستانی خود ست کنید.
1402/6/2
بیشتر

آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

تزریق ژل به باسن یکی از روش‌های حجم‌دهی به این ناحیه از بدن است که در حال حاضر به‌عنوان یک روش مرسوم و البته محبوب شناخته می‌شود. افرادی که می‌خواهند ناحیه باسن را برجسته و بزرگ‌تر کنند، اما در عین حال نمی‌خواهند برای آن هزینه زیاد صرف کنند در ابتدا تزریق پرکننده‌ها را انتخاب خواهند کرد. از بین پرکننده‌‌‌‌‌های موجود تزریق ژل و فیلر راهی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. در غیر این صورت افرادی که دارای چربی مازاد هستند، می‌توانند از نواحی دارای چربی مثل شکم، پهلو و ران‌ها برای انتقال چربی به باسن استفاده کنند،اما این روش نیازمند جراحی بوده و هزینه بیشتری را به متقاضی تحمیل می‌کند.
1402/5/28
بیشتر
مطالب تصادفی

انواع کوادکوپتر کنترلی

در دهه‌های اخیر، توسعه فناوری‌های پهنه‌ای و نوآوری‌های بی‌سابقه در زمینه هوافضا، به ویژه در حوزه کوادکوپترها، به سرعت در حال افزایش است. کوادکوپترها به عنوان یکی از نمونه‌های برتر هواپیماهای بدون سرنشین، تبدیل به یکی از ابزارهای حیاتی در زمینه‌های مختلف از جمله عکاسی هوایی، نقشه‌برداری، نظارت و حتی تحویل کالاها شده‌اند.
1402/9/11
بیشتر

انتخاب ماشین عروس مناسب

در تئوری شما باید برای حمل و نقل در روز مراسم عروسی از ماشین عروس استفاده نمایید و یک ماشین عروس مناسب تهیه بفرمایید اما اگر شما می خواهید به سرعت در شب مراسم عروسی لباس عروس خود را عوض کرده و داخل ماشین عروس شوید بهتر است قبل از انجام این کار یک تصمیم گیری مناسب برای انتخاب ماشین عروس خود داشته باشید ...
1397/9/7
بیشتر

جدیدترین مدل های کفش مردانه

جدیدترین مدل های کفش مردانه وقتی سخن از جدیدترین مدل های کفش مردانه به وسط می آید، معمولاً شاهد دو ترند مختلف مدل کفش مردانه خواهیم بود. دسته اول کفش ساده و کلاسیک است که از سبک مینیمال خط مش...
1401/6/31
بیشتر

قنادی آنلاین

یکی از مهمترین و جذاب ترین مسائل در هر عروسی انتخاب یک کیک عروسی مناسب برای مراسم عروسی می باشد که هر عروس و داماد می خواهد بهترین و شیکترین کیک عروسی را در مراسم عروسی خود داشته باشد که هم از نظر زیبایی و هم نظر خوشمزگی عالی باشد ، برای انتخاب یک کیک عروسی مناسب روش های مختلفی وجود دارد که ما در این مطلب شما عروس و داماد های عزیز را با قنادی آنلاین آشنا می کنیم ...
1397/5/24
بیشتر

راهنمای انتخاب کیک عروسی

ما همواره به دنباله این هستیم که زیباترین کیک عروسی را در روز مراسم عروسی خود داشته باشیم ، به همین خاطر همواره در اینترنت به دنبال شیکترین و زیباترین کیک عروسی می گردیم ، ما در این مطلب راهنمای انتخاب یک کیک عروسی زیبا را به شما می گوییم و همچنین زیباترین کیک های عروسی در ایران را به شما نشان می دهیم ...
1397/6/30
بیشتر

مهریه

مهریه، مالی است که مرد به نشانه محبت در هنگام ازدواج به همسر خود میپردازد و یا مسولیت پرداخت آن را به عهده میگیرد. اما این مهریه که باید نشانه مهر و محبت و عشق بین زوجین باشد در سالیان اخیر موجب مشکلات فراوانی شده است، به طوریکه به محل کسب درآمد برای برخی تبدیل شده است و مردان زیادی را هم در گوشه زندان قرار داده است. اما آیا مهریه موفقیت و تداوم زنگی را تضمین میکند؟
1397/3/21
بیشتر
تگ ها

اموزش روابط زناشویی

عروس ایرانی

برگزاری مراسم عروسی در ترکیه

زندگی من و همسرم زیر یک سقف

خبر های پزشکی و سلامت

داماد خوش قدم

هزینه برگزاری عروسی

آداب و رسوم عروسی در شیراز

طلاق ثلا ثه

بارداری خارج از رحم

کارت دعوت تولد بزرگسال

بعد از ازدواج چه باید کرد

مطالب پزشکی و سلامت

روابط جنسیه و زناشویی

عروسی مجلل

بهترین های عروسی

کارت دعوت جشن تولد بزرگسال

تعریف نوزاد و کودک

مهارت های زندگی برای کودکان

آداب و رسوم عروسی در کردستان

خواستگاری ار زن متاهل

سالگرد ازدواجمون

سایت عروس و داماد

مجله عروسیی

خانه داری و آشپزی

سفره عقد لاکچری

معاشقه چیست

مراسم نامزدی چیست

خواستگاری پیمان

بیماری های زنانگی

مراسم نامزدی چگونه است؟

دکوراسیون منزل

بارداری ناخواسته

عشق در دوران آشنایی

آشپزی با تاتیا نا

برنامه ریزی روز عروسی

معاشقه زن و مرد

مه ساز یخ خشک

مراسم نامزدی ایرانی

مجله عروس

سفره عقد سنتی با ترمه

عروس و داماد باحال ایرانی

خرید عروسی عروس

دوران آشنایی با نامزدی

دامادی

داماد و عروس به انگلیسی

دستگاه مه ساز یخ خشک

مراسم ازدواج زرتشتیان

خدمات عروسی

مراسم ازدواج در کشورهای مختلف

نظر شما

جستجو در مجله عروسی
دسته بندی های مجله عروسی
تبلیغات در عروسین
جهت ثبت مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود در وبسایت عروسین و پیدا کردن هزاران مشتری و رونق بخشیدن به مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود ، مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود را از طریق لینک زیر به صورت رایگان ثبت کنید :

ثبت کسب و کار
اینستاگرام عروسین
اینستاگرام وبسایت عروسین