آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

زیبایی
توسط : مدیر در تاریخ : 1402/5/28 در مطالب : زیبایی

 

آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

تزریق ژل به باسن یکی از روش‌های حجم‌دهی به این ناحیه از بدن است که در حال حاضر به‌عنوان یک روش مرسوم  و البته محبوب شناخته می‌شود. افرادی که می‌خواهند ناحیه باسن را برجسته و بزرگ‌تر کنند، اما در عین حال نمی‌خواهند برای آن هزینه زیاد صرف کنند در ابتدا تزریق پرکننده‌ها را انتخاب خواهند کرد. از بین پرکننده‌‌‌‌‌های موجود تزریق ژل و فیلر راهی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. در غیر این صورت افرادی که دارای چربی مازاد هستند، می‌توانند از نواحی دارای چربی مثل شکم، پهلو و ران‌ها برای انتقال چربی به باسن استفاده کنند،اما این روش نیازمند جراحی بوده و هزینه بیشتری را به متقاضی تحمیل می‌کند.

بنابراین طبیعی است که گزینه اول هر متقاضی تزریق ژل باسن باشد. گفتنی است که هر روش جراحی برای حجم‌دهی به باسن می‌تواند عوارضی را به همراه داشت باشد، از این رو بسیاری از افراد در مورد عوارض و خطرات تزریق ژل باسن بسیار پرسش می‌کنند. در مقاله پیش‌رو می‌خواهیم در مورد خطرات و عوارض این جراحی کم‌تهاجم صحبت کنیم و به این پرسش پاسخ دهیم که آیا تزرِق ژل به این ناحیه می‌تواند عوارضی داشته باشد یا خیر؟

ژل به باسن

 

تزریق ژل به باسن چگونه انجام می‌شود؟

قبل از بررسی خطرات و عوارض این روش بهتر است بدانید که اساسا تزریق ژل باسن چگونه انجام می‌شود. بعد از اینکه پزشک درباره انتظارات و اهداف بیمار از تزریق ژل آگاه شد به بررسی نواحی مورد نیاز برای تزریق می‌پردازد. در این مرحله تصویرهایی از باسن فرد گرفته می‌شود تا پس از انجام تزریق تغییرات قابل مشاهده باشد.

در مرحله بعد با انتخاب نوع ژل محل تزریق ضد عفونی شده و نواحی بالای گلوتئال و زیر آن علامت‌گذاری  می‌شود. تزریق ژل به باسن را می‌توان با بی‌حسی موضعی انجام داد.

بعد از تزریق به ناحیه بالای گلوتئال چین زیرین در این ناحیه ایجاد شده و باسن تا حدودی لیفت می‌شود. برخی افراد که در ناحیه کناری باسن دچار نبود بافت چربی هستند، تزریق ژل به این ناحیه نیز انجام خواهد شد. برای تزریق به این ناحیه پزشک باید از یک کانال 100 میلی‌متری و تکنیک فنیگ استفاده کند. پس از انجام تزریق فرد باید بایستد تا ظاهر باسن به شکل ایستاده مورد بررسی قرار گیرد و نتایج دقیق‌تر شود.

آیا تزریق ژل باسن عوارضی به همراه دارد؟

باید گفت هر نوع تزریق حتی تزریق چربی که ماده پر کننده از بدن خود بیمار برداشته می‌شود، می‌تواند عوارضی را به همراه داشت باشد. عدم بروز عوارض در این جراحی غیرتهاجمی به عوامل بسیاری بستگی دارد، برای مثال نوع ژل و برندی که استفاده می‌شود، میزان تزریق و مهارت پزشک می‌تواند تعیین کنند بروز عوارض و نتیجه تزریق باشد. بنابراین با آگاهی از این موارد باید برای تزریق ژل باسن آماده شوید. به طور کلی خطرات احتمالی تزریق ژل به باسن عبارتند از:

  • عفونت‌‌‌ها
  • نکروز
  • زخم
  • تورم
  • کبودی
  • سرخی
  • برآمدگی زیر پوست
  • تغییر رنگ پوست

 

ژل به باسن

آیا نتایج تزریق ژل باسن ماندگار است؟

بسیاری از افرادی که برای تزریق ژل باسن اقدام می‌کنند به دنبال روش‌هایی با ماندگاری بالا هستند. باید خاطر نشان کنیم بهترین و ماندگارترین روش برای تزریق به باسن تزریق چربی است. در مرحله بعد می‌توان از تزریق انواع ژل به باسن بهره‌مند شد. ماندگاری این روش حدود 18 تا 24 ماه است  و متقاضیان بعد از این مدت برای دستیابی به نتایج اولیه باید مجدد جهت تزریق ژل باسن اقدام کنند.

اگر سوال شما در این مرحله این است که چه زمانی بهترین موقع برای تزریق مجدد است؛ باید بگوییم که زمان تزریق بعدی بستگی به سازگاری بدن شما با نوع ژل استفاده شده دارد. برای مثال ممکن است یک فرد نیاز به تزریق مجدد بعد از یک سال داشته باشد، اما فردی دیگر بعد از 2 سال هنوز اثرات تزریق ژل باسن را حفظ کرده باشد.

انواع ژل برای تزریق باسن

پرتکرارترین پرسش در مورد تزریق ژل باسن انتخاب نوع ژل است. بهترین مارک و برند ژل باسن را پزشک در اختیار شما قرار خواهد داد، اما اگر می‌خواهید بدانید که کدام برند از محبوبیت بیشتری برخوردار است باید بگوییم که ژل باسن Aquafilling یکی از پرطرفدارترین مارک‌های ژل برای برای تزریق باسن است. این برند نتایج ماندگار بین 5 تا 8 سال را ارائه می‌دهد .

علاوه بر این افراد می‌توانند از این ژل برای تزریق به نواحی دیگر مانند سینه و ران‌ها نیز استفاده کنند. مواد موجود در این ژل 97درصد کلرید سدیم و 2 تا 3 درصد پلی‌آمید است.

ژل اسکالپترا نوعی دیگر از مارک‌های موجود برای تزریق ژل باسن است که به منظور تحریک تولید کلاژن در اعماق پوست استفاده می‌شود. گرچه این ژل به لحاظ ایجاد عوارض به نسبت روش‌های دیگر افزایش حجم ایمن‌تر است، اما در برخی مواقع بروز عفونت از طریق آن گزارش شده است. بنابراین اگر نوع ژل انتخابی شما این ژل است باید تحت نظر پزشک با تجربه انجام شود. نوع دیگر ژل، ژل اسید هیالورونیک است. عوارض و درد با انتخاب این نوع ژل بسیار کم است.

معمولا از روش‌های تزریق سیلیکون نرم یا تزریق هیدروژل به این ناحیه استفاده نمی‌شود، چراکه هر دو نوع دارای عوارض جدی هستند و اگر توسط پزشکان کم تجربه انجام شوند می‌توانند خطرات جبران‌ناپذیری را برای فرد ایجاد کنند.

آیا تزریق ژل به باسن بهترین روش حجم‌دهی به این ناحیه است؟

اگر بخواهیم این روش را با دیگر روش‌های تهاجمی‌تر مانند تزریق چربی مقایسه کنیم، تزریق ژل باسن می‌تواند روشی ایمن‌تر و البته مقرون‌به‌صرفه‌تر باشد. اما نتایج حاصل از این روش به نسبت روش‌‌‌‌‌‌های  تهاجمی‌تر ماندگاری کمتری دارد و افراد باید برای تجدید اثر مجدد برای تزریق اقدام کنند. نکته مهم در انتخاب این روش از بین رفتن اثر ژل در صورت عدم رضایت فرد است، اگر بعد از تزریق از نتیجه رضایت نداشتید، چند ماه بعد با از بین رفتن اثرات می‌توانید از روش‌های دیگر استفاده کنید.

یادداشت پایانی

در این مطلب در مورد عوارض و نحوه انجام تزریق ژل باسن صحبت کردیم. نکته مهم در انجام این روش انتخاب بهترین پزشک از نظر تجربه و سابقه تزریق ژل است. بهتر است فریب قیمت‌های ارزان برای این جراحی غیرتهاجمی را نخورید و برای برای پیدا کردن بهترین کلینیک و پزشک تحقیقات لازم را به عمل آورید.

به اشتراک بگذارید :
مطالب مشابه

آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

تزریق ژل به باسن یکی از روش‌های حجم‌دهی به این ناحیه از بدن است که در حال حاضر به‌عنوان یک روش مرسوم و البته محبوب شناخته می‌شود. افرادی که می‌خواهند ناحیه باسن را برجسته و بزرگ‌تر کنند، اما در عین حال نمی‌خواهند برای آن هزینه زیاد صرف کنند در ابتدا تزریق پرکننده‌ها را انتخاب خواهند کرد. از بین پرکننده‌‌‌‌‌های موجود تزریق ژل و فیلر راهی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. در غیر این صورت افرادی که دارای چربی مازاد هستند، می‌توانند از نواحی دارای چربی مثل شکم، پهلو و ران‌ها برای انتقال چربی به باسن استفاده کنند،اما این روش نیازمند جراحی بوده و هزینه بیشتری را به متقاضی تحمیل می‌کند.
1402/5/28
بیشتر

۱۰ روش برای پیشگیری از ماسیدن آرایش، کرم پودر و ضد آفتاب روی پوست

ماسیدن آرایش به خصوص کرم پودر و کرم ضد آفتاب روی پوست به ویژه در فصل تابستان و روزهای گرم سال یکی از مشکلاتی است که جلوه‌ی آرایش و میکاپ را از بین می‌برد و در بسیاری موارد ظاهر ناخوشایندی پیدا می‌کند. اما علت ماسیدن آرایش و کرم پودر و ضد آفتاب و پوسته پوسته شدن پوست بعد از استفاده از این موارد چیست و چگونه می‌توان با زیرسازی صحیح و حرفه‌ای آرایش از ماسیدن کرم روی پوست صورت جلوگیری کنیم؟ ۱۰ روشی که از ماسیدن آرایش شامل پنکیک، کانسیلر و کرم پودر و ضد آفتاب روی پوست جلوگیری می‌کنند را در مجله کوروش بخوانید.
1399/4/15
بیشتر

برنامه زیبایی عروس 2019

بخشی از برنامه زیبایی شما وجود دارد که درست قبل از عروسی شروع نمی‌شود . بنابراین مانند تمام جنبه‌های دیگر عروسی ، برنامه پیش رو را با برنامه زمانی زیبایی عروسی خود برنامه‌ریزی کنید تا قدم به قدم چهره و زیبایی شما انجام شود ...
1397/12/11
بیشتر

توصیه‌های زیبایی در روز عروسی

ما اخیرا با عروس خانم هایی که ازدواج‌کرده اند صحبت کرده ایم که نکات زیبایی روز عروسی شان چیست ؟ و نتایج کاملا ً شگفت‌انگیز بدست آوردیم . در اینجا پیشنهادهای برتر آن‌ها برای هرچه زیبا بودن در روز عروسی را برای شما گرد آورده ایم که می توانید در ادامه مطلب مشاهده بفرمایید ...
1397/12/8
بیشتر

چطور در پاییز و زمستان آرایش کنیم

یکی از دغدغه های هر خانمی این است که در هر فصلی چگونه آرایش کند ، بخصوص در فصل پاییز و زمستان خانم ها دوست دارند بر اساس فصل آرایش خود را تنظیم کنند تا در تمامی فصل ها زیبا و شیک باشند ، ما در این مطلب بهترین نکته ها را در رابطه با آرایش برای فصل پاییز و زمستان را به شما می گوییم ...
1397/9/29
بیشتر

تناسب اندام

در دنیایی که همه چیز ماشینی شده و فست فود ها بخش جدایی ناپذیر زندگی انسان ها شده اند و چاقی اجتناب ناپذیر مینماید، لاغری آرزویی دست نیافتنی به نظر میرسد. انواع داروها، ورزش ها، دستگاه های مختلف و جراحی ها هر روز از تلویریون تبلیغ میشود که میتواند وزن افراد را کاهش دهد. اما برخی اوقات چاقی، مامنی برای سودجویانی است ...
1397/4/15
بیشتر
مطالب پیشنهادی

چگونه بهترین عطر برای عروس انتخاب کنیم؟

شب عروسی، شبی جادویی و فراموش نشدنی در زندگی هر زوج جوان است. هر زوجی آرزوی برگزاری جشنی باشکوه و خاطره‌انگیز را در سر می‌پروراند و سعی میکند همه چیز بهترین باشد از انتخاب لباس عروس و داماد تا اکسسوری و عطر همگی نقش بسزایی دارند. هر کدام به نحوی میتواند در این شب نقش کلیدی داشته باشد اما عطر میتواند فراتر از یک اکسسوری عمل کند. عطر، جادویی نامرئی است که در هوا پخش می‌شود و خاطره‌ای ماندگار از این شب رویایی را در ذهن حک می‌کند. با هر نفس، رایحه عطر عروس و داماد در هم می‌آمیزد و سمفونی عاشقانه‌...
1403/3/24
بیشتر

5 تا از بهترین سایت های فروش فالوور اینستاگرام

با تأثیرگذاری روزافزون شبکه‌های اجتماعی بر فعالیت‌های تجاری و شخصی، اهمیت استفاده از ابزارها و سرویس‌هایی که به بهبود حضور در این پلتفرم‌ها کمک می‌کنند، بیش از پیش احساس می‌شود. در بین این شبکه‌ها، اینستاگرام به عنوان یکی از پرطرفدارترین و پویاترین آنها، به عنوان یک فضای اصلی برای ارتباط با مخاطبان، ارایه محتوا، و بهبود شناخت برند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله، قصد داریم پنج سایت معتبر و قابل اعتماد که خدمات متنوعی برای بهبود و توسعه حساب‌های اینستاگرام ارائه می‌دهند، به شما مع...
1403/3/3
بیشتر

هلی شات عروسی چیست و قیمت آن چقدر است؟

امروزه بسیاری از افراد از هلی شات برای فیلم برداری از مراسم عروسی خود استفاده میکنند. در اینجا توضیحاتی درباره بهترین هلیشات های عروسی و راهنمای خرید آن ارائه میکنیم.
1403/2/24
بیشتر

سایه دلار 70 هزار تومانی بر تجهیزات آزمایشگاهی

در چند سال گذشته، شرکت‌هایی که برای کار خود نیاز به تجهیزات خارجی دارند، به‌خصوص آزمایشگاه‌های مواد که با دستگاه‌های آنالیزی سر و کار دارند، تاثیر افزایش قیمت دلار را حس کرده‌اند. این تجهیزات می‌تواند یک ترازوی ساده‌ی دو رقم اعشار یا یک دستگاه چند میلیون دلاری باشد. متاسفانه در کنار افزایش نرخ دلار، تحریم‌های ایران هم شرایط را بیش از پیش سخت‌تر کرده است.
1403/2/3
بیشتر

بهترین مارک سشوار چرخشی حرفه ای چیست

سشوارهای چرخشی به عنوان نسل جدیدی از سشوارها، با ترکیب سشوار و برس حرارتی، به شما این امکان را می دهند تا به راحتی موهای خود را خشک و حالت دهید. اما با توجه به برندهای مختلف موجود در بازار، انتخاب بهترین مارک سشوار چرخشی ممکن است کمی گیج کننده باشد. این مقاله جامع به شما کمک می کند تا با شناخت ویژگی های کلیدی برندهای معتبر بهترین سشوار چرخشی را برای نیازهای خود انتخاب کنید.
1403/1/28
بیشتر

6 فاکتور مهم که قبل از رزرو باغ تالار باید بدانیم

رویای یک جشن عروسی به یاد ماندنی در سر دارید؟ دنبال باغ تالاری هستید که زیبایی، شکوه و خاطره ای فراموش نشدنی را به شما هدیه دهد؟ انتخاب باغ تالار مناسب، یکی از مهم ترین تصمیمات در فرآیند برنامه ریزی عروسی است. تالاری که نه تنها زیبایی و شکوه مراسم شما را تضمین کند، بلکه با ارائه خدمات باکیفیت، خاطره ای خوش و به یاد ماندنی را برای شما و عزیزانتان رقم زند.
1403/1/6
بیشتر
مطالب تصادفی

چگونه بهترین جاروبرقی بازار را بخریم؟

نظافت بخش مهمی از زندگی ماست. حتی افراد به اصطلاح شلخته که به وضعیت ظاهری خانه خود بی‌توجه هستند، باز هم یک خانه پاکیزه و مرتب را به خانه ای کثیف و پر از گرد و خاک ترجیح می‌دهند. تمیز کردن خانه اغلب با دشواری‌هایی همراه است که با صبر، حوصله و پشتکار می‌توان آنها را پشت سر گذاشت.
1399/4/1
بیشتر

لیست کارهای عقد ۵ معیار ضروری

لیست کارهای عقد /۵ معیار ضروری روز عقد بی‌شک یکی از روز های به‌یادماندنی، شیرین و مهم برای هر زوجی می‌باشد که برگزاری بی‌نقص این روز از اولویت های زوجین محسوب می‌شود اما یکی از بزرگ‌ترین مشک...
1401/10/15
بیشتر

ویژگی های دسته گل عروسی

اهمیت دسته گل عروس به مرور زمان در حال تغییر است . در اصل دسته گل عروسی گیاهان و ادویه هایی بودند که برای حفظ روح مراسم عروسی طراحی شده بودند و بعد از آن نماد بی گناهی و خلوص عروس بودند ، این روز های برای دسته گل های عروسی معمولا از رنگ های شاد و گل های زیبا استفاده می کنند ، ما در این پست در مورد ویژگی های دسته گل عروس با شما صحبت خواهیم کرد ...
1397/9/5
بیشتر

بهترین مزون لباس عروس تهران

در سرتاسر جهان تمام دختر خانم ها آرزوی پوشیدن لباس عروس بر تن خود را دارند ، آرزویی که فقط یک بار برای هر دختر خانم رخ می دهد و به خاطر همین باید لباس عروس از همه لحاظ شیک و جذاب و زیبا باشد زیرا در مراسم عروسی اولین چیزی که به چشم می آید لباس عروسی است که عروس خانم بر تن دارد ، بنابراین باید در انتخاب لباس عروس و مزون لباس عروس دقت بفرمایید ...
1397/8/16
بیشتر

برنامه زیبایی عروس 2019

بخشی از برنامه زیبایی شما وجود دارد که درست قبل از عروسی شروع نمی‌شود . بنابراین مانند تمام جنبه‌های دیگر عروسی ، برنامه پیش رو را با برنامه زمانی زیبایی عروسی خود برنامه‌ریزی کنید تا قدم به قدم چهره و زیبایی شما انجام شود ...
1397/12/11
بیشتر

بهترین دسته گلهای عروسی

اگر شما دسته گل عروسی را دوست داریئ ، می توانید این ۶ دسته گل عروسی را برای سال ۲۰۱۹ مورد ستایش قرار خواهید داد ! در اینجا بهترین دسته گلهای عروسی گرداوری شده‌است که می توانید از آنها ایده بگیرید ...
1398/1/4
بیشتر
تگ ها

مجله عروسیی

خانه داری در هتل

متن کارت عقد کنان

سایت عروسی

جهیزیه کامل عروس

دکوراسیون اتاق خواب عروس

معاشقه ایرانی

فال و طالع بینی

معاشقه به انگلیسی

داماد و عروس به انگلیسی

عروس هلندی

سبک زندگی سالم

مراسم نامزدی در شیراز

سایت عروس و داماد

خانه داری نوعروس

مرجع خدمات عروسی

همسر داری

فال و طالع بینی ازدواج

سایت عروس

زمانبندی کارهای عروسی

بعد از ازدواج چه اتفاقی می افتد

مراسم نامزدی در ایران

سفره عقد سنتی با ترمه

زناشویی آموزش

خرید عروسی کجا برم

جهیزیه عروس جنجالی

مراسم عقد ایرانی

میز شام عروی و داماد

راهنمای خرید عروسی

عروسی باکلاس تهران

آداب و رسوم عروسی در گیلان

داماد و عروس زشت

بیماری های زنان به انگلیسی

راهنمای جامع عروسی

مراسم عقدکنان ایرانی

دانستنی های قبل و بعد از ازدواج

نور پردازی داخلی

مادر شوهر و مادر زن

چیدمان میز و صندلی عروسی

کارت عقد و عروسی

دوران آشنایی پیش از ازدواج

دانش تغذیه و تناسب اندام

برنامه ریزی روز عروسی

خرید عروسی

دانستنی های بعد از ازدواج

نور پردازی عکاسی

خرید عروسی برای داماد

سایت عروسک سازی

بارداری خارج از رحم

سایت عروسی مشهد

نظر شما

جستجو در مجله عروسی
مطالب جدید مجله عروسی
دسته بندی های مجله عروسی
تبلیغات در عروسین
جهت ثبت مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود در وبسایت عروسین و پیدا کردن هزاران مشتری و رونق بخشیدن به مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود ، مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود را از طریق لینک زیر به صورت رایگان ثبت کنید :

ثبت کسب و کار
اینستاگرام عروسین
اینستاگرام وبسایت عروسین