تمیز کردن ماشین لباسشویی با مواد مختلف

دانستنی های بعد از ازدواج
توسط : مدیر سایت در تاریخ : 1402/6/8 در مطالب : دانستنی های بعد از ازدواج

تمیز کردن ماشین لباسشویی با مواد مختلف

گرد و خاک لباس‌ها، مواد شوینده و مواد معدنی موجود در آب‌های سخت به مرور در قسمت‌هایی از لباسشویی که قابل دیدن نیستند، باقی می‌مانند و باعث رشد کپک‌ها، باکتری‌ها و ایجاد بوی بد در آن می‌شوند. اگر احساس می‌کنید ماشین لباسشویی شما بو گرفته است و لباس‌ها خوب تمیز نمی‌شوند، وقت آن رسیده که لباسشویی خود را تمیز کنید. اما چگونه می‌توان یک ماشین لباسشویی را تمیز کرد؟

در این مطلب ما چند روش و نکته برای تمیزکردن آسان لباسشویی آورده‌ا‌یم. با استفاده از این روش‌ها هر شش ماه یکبار لباسشویی را تمیز کنید تا هر گونه کپک، کثیفی و بوی نامطبوع در دستگاه از بین برود.

ضدعفونی ماشین لباسشویی با وایتکس

هنگام تمیز کردن ماشین لباسشویی اتوماتیک، باید روی چهار قسمت تمرکز کنید:

 • کشوی مواد شوینده
 • درام
 • لاستیک دور درب
 • نمای بیرونی

در مرحله اول با تمیزکردن جا پودری شروع کنید. احتمالا در قسمت‌هایی از جاپودری بقایای شوینده سفت شده باشد. آن را در سطل آب داغ رقیق شده با یک پنجم فنجان وایتکس حدود یک ساعت خیس کنید. سپس آهک یا کپک‌های سرسخت را با یک برس کوچک پاک کنید.

نکته: هنگام استفاده از وایتکس از دستکش و ماسک محافظ استفاده کنید و در مکانی با تهویه مناسب کار کنید.

برای شستن درام مراحل زیر را طی کنید:

 • در کشوی شوینده ۱ فنجان وایتکس بریزید.
 • برنامه سفیدکننده یا یک چرخه آب گرم را انتخاب کنید، یک چرخه اضافی شستشوی نیز انتخاب کنید.
 • اگر لباسشویی برنامه شستشوی اضافه ندارد، زمانی که برنامه تمام شد یک چرخه آبکشی اضافی انتخاب کنید تا مطمئن شوید که هیچ وایتکسی در دستگاه باقی نمانده است.
 • در نهایت، درب را باز کنید و لاستیک درب را از اضافاتی مثل مو، دستمال کاغذی و گرد و خاک اضافی کاملا پاک کنید.
 • همچنین، با اسپری سفیدکننده مناطقی را که دسترسی به آن‌ها سخت است، تمیز کنید و پس از اتمام کار، همه ‌قسمت‌های لباسشویی را با یک پارچه تمیز و آب گرم کاملا شستشوی دهید.

ضدعفونی ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

یکی از مشکلات رایج لباسشویی این است که به مرور کمی بو می‌گیرد. سرکه و جوش شیرین از خوشبوکننده‌های طبیعی هستند و بوی بد ماشین لباسشویی را خنثی می‌کنند. ناگفته نماند که این ترکیبات طبیعی، برای محیط زیست نیز بی‌خطر هستند.

برای تمیزکردن لباسشویی با سرکه و جوش شیرین مراحل زیر را طی کنید:

 • مطمئن شوید که درام خالی است.
 • ابتدا کمی از سرکه را روی قسمت لاستیک درب لباسشویی اسپری کنید و با یک پارچه میکروفیبر مرطوب آن را پاک کنید. زیر لاستیک همیشه محل تجمع رسوبات آب، مو، کف و کثیفی است و اگر به خوبی تمیز نشود، کپک می‌زند.
 • اگر لباسشویی خیلی کثیف است ابتدا یک لیتر سرکه را با یک فنجان جوش شیرین مخلوط کنید و داخل درام شستشو بریزید. با یک برس نایلونی سفت اقدام به تمیز کردن قسمت داخلی درام کنید.
 • برخی از لباسشویی ها دارای تنظیمات برنامه شستشوی درام لباسشویی هستند. در غیر این صورت، می‌توانید لباسشویی را روی یک برنامه با دمای آب ۶۰ یا بیشتر تنظیم کنید تا هرگونه باکتری یا کپک درام لباسشویی را از بین ببرد.
 • در جا پودری کمی سرکه بریزید.
 • سپس، نصف فنجان جوش شیرین را داخل درام بپاشید.
 • اجازه دهید یک چرخه کامل اجرا شود تا لباسشویی کاملا تمیز شود.
 • وقتی چرخه تمام شد، داخل درام را با یک پارچه میکروفیبر مرطوب پاک کنید.

نکته: اگر می‌خواهید به‌درستی از برنامه‌های ماشین لباسشویی استفاده کنید، حتما آموزش آنها را دنبال کنید.

ضدعفونی ماشین لباسشویی با جوش شیرین و اسید سیتریک

اگر ماشین لباسشویی خیلی کثیف و بدبو است، از مخلوط جوش شیرین و اسید سیتریک به روش زیر استفاده کنید:

 • ۱ فنجان اسید سیتریک و نصف فنجان جوش شیرین را داخل درام یا جاپودری بریزید.
 • یک برنامه با آب ۶۰ درجه یا بیشتر انتخاب کنید. زمانی که درام پر از آب شد، اجازه دهید چند دقیقه بچرخد و سپس برنامه را متوقف کنید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند.
 • پس از گذشت نیم ساعت، برنامه شستشوی را از سر بگیرید و اجازه دهید اسید سیتریک و جوش شیرین لباسشویی را تمیز کنند.
 • پس از پایان یافتن شستشوی، داخل درام، درب لباسشویی و لاستیک درب را با پارچه تمیز و خشک کنید.

مایع ضدعفونی کننده ماشین لباسشویی

انواع مایع‌های ضدعفونی کننده لباسشویی در بازار موجود هستند که با آن‌ها می‌توان به راحتی باکتری‌ها و کپک‌های داخل دستگاه را کاملا از بین برد. میزان مصرف و تعداد دفعات مصرف در سال روی بسته‌بندی‌ها درج شده است. اما معمولا می‌توان ۲ ماه یکبار از مایع ضدعفونی‌کننده در لباسشویی استفاده کرد.

برا مصرف مراحل زیر را طی کنید:

 • درام را خالی کنید
 • مقدار توصیه شده روی بسته‌بندی را در جاپودری بریزید. سفیدکننده یا شوینده دیگری اضافه نکنید.
 • ماشین لباسشویی را در یک برنامه با دمای ۶۰ درجه سانتیگراد روشن کنید. اگر لباسشویی برنامه تمیزکردن درام دارد آن را انتخاب کنید.
 • پس از اتمام شستشوی داخل درام و درب را با یک پارچه نرم پاک کنید تا رطوبت باقیمانده از بین برود.

قرص ضد عفونی کننده ماشین لباسشویی

قرص ضدعفونی کننده لباسشویی نوعی ماده شوینده خاص است که برای تمیزکردن لباسشویی طراحی شده و هر گونه بوی نامطبوع و کپک و کثیفی دستگاه را از بین می‌برد. این قرص‌ها حاوی آنزیم‌ها و سورفکتانت‌های قدرتمندی هستند که به تجزیه کثیفی‌ها در دستگاه کمک می‌کنند.

نحوه استفاده از قرص ضدعفونی کننده ماشین لباسشویی به شرح زیر است:

 • دستورالعمل روی بسته‌بندی را بخوانید.
 • قرص را در درام یا جاپودری قرار دهید.
 • یک برنامه شستشوی معمولی را با آب داغ یا برنامه تمیزکردن درام را انتخاب کنید. به‌طور مثال ماشین لباسشویی دوو PR-880S دارای هیتر سرامیکی برای گرم کردن آب است.
 • برنامه که تمام شد، داخل لباسشویی را با یک پارچه، کاملا خشک کنید.

نکته: به توصیه‌های روی بسته‌بندی برای میزان مصرف توجه کنید.

اگر لباسشویی بیش از حد کثیف است از دو قرص ضدعفونی‌کننده استفاده کنید.

جمع‌بندی

تمیز کردن منظم ماشین لباسشویی بسیار مهم است. این نه تنها به کارکرد دستگاه شما کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود لباس‌ها بهتر تمیز شوند و از لک‌شدن و بو گرفتن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

با رعایت چند نکته ساده لباسشویی دیرتر کثیف می‌شود:

 • به محض اینکه شستشوی تمام شد لباس‌ها را خارج کنید و اجازه ندهید لباس‌ها ساعت‌ها داخل درام بمانند.
 • هر گونه رطوبت روی درب لباسشویی یا باقیمانده شوینده را از داخل جاپودری را پاک کنید.
 • درب لباسشویی را باز بگذارید تا هوا جریان داشته باشد و داخل درام خشک شود.
 • مطمئن شوید که از مقدار مناسبی از شوینده برای شستشوی لباس‌ها استفاده می‌کنید.
 • فیلترهای شیلنگ ورودی را تمیز کنید؛ زیرا هرگونه گرفتگی می‌تواند بر جریان آب در لباسشویی تأثیر بگذارد.
 • لاستیک لباسشویی را نیز تمیز کنید؛ زیرا کثیفی‌ها، پرزها و دستمال کاغذی در این قسمت باقی‌ می‌مانند.
 • فیلتر لباسشویی را نیز حداقل هر شش ماه یک بار تمیز کنید.

به اشتراک بگذارید :
مطالب مشابه

تمیز کردن ماشین لباسشویی با مواد مختلف

گرد و خاک لباس‌ها، مواد شوینده و مواد معدنی موجود در آب‌های سخت به مرور در قسمت‌هایی از لباسشویی که قابل دیدن نیستند، باقی می‌مانند و باعث رشد کپک‌ها، باکتری‌ها و ایجاد بوی بد در آن می‌شوند. اگر احساس می‌کنید ماشین لباسشویی شما بو گرفته است و لباس‌ها خوب تمیز نمی‌شوند، وقت آن رسیده که لباسشویی خود را تمیز کنید. اما چگونه می‌توان یک ماشین لباسشویی را تمیز کرد؟ در این مطلب ما چند روش و نکته برای تمیزکردن آسان لباسشویی آورده‌ا‌یم. با استفاده از این روش‌ها هر شش ماه یکبار لباسشویی را تمیز کنید تا هر گونه کپک، کثیفی و بوی نامطبوع در دستگاه از بین برود.
1402/6/8
بیشتر
مطالب پیشنهادی

انواع کوادکوپتر کنترلی

در دهه‌های اخیر، توسعه فناوری‌های پهنه‌ای و نوآوری‌های بی‌سابقه در زمینه هوافضا، به ویژه در حوزه کوادکوپترها، به سرعت در حال افزایش است. کوادکوپترها به عنوان یکی از نمونه‌های برتر هواپیماهای بدون سرنشین، تبدیل به یکی از ابزارهای حیاتی در زمینه‌های مختلف از جمله عکاسی هوایی، نقشه‌برداری، نظارت و حتی تحویل کالاها شده‌اند.
1402/9/11
بیشتر

مهم ترین محصولات آرایشی و مراقبت از مو چیست؟

همه ما می دانیم مو چقدر در زیبایی و جوانسازی چهره نقش دارد. اصلا چه کسی است که عاشق موهای پرطراوت و شاداب و سالم نباشد!! این آیتم در زیبایی و خیره کنندگی چهره به حدی نقش دارد که اتفاقاً نه زن و مرد می‌شناسد و نه پیر و جوان.
1402/8/25
بیشتر

دوربین ویژه عکاسی عروسی

بدون شک انتخاب بهترین دوربین ویژه عکاسی از مجالس و عروسی از میان هزاران محصول متفاوت می‌تواند یک تصمیم چالش‌ برانگیز باشد. همین موضوع باعث شده تا ما تحقیقات خود را در این زمینه آغاز نموده و به دنبال بهترین دوربین برای مجالس بگردیم. لازم به ذکر است که سعی کردیم تا دوربین‌هایی را انتخاب نماییم که صرفاً در عکاسی بهترین هستند و کیفیت دوربین در فیلم‌برداری و ضبط ویدیو در موارد نامبرده شده در این مقاله معیار ما برای انتخاب نخواهد بود. هر چند که دوربین‌های ارائه شده در این لیست بسیار باکیفیت بوده و برای ضبط ویدئو نیز گزینه مناسبی هستند.
1402/8/13
بیشتر

تمیز کردن ماشین لباسشویی با مواد مختلف

گرد و خاک لباس‌ها، مواد شوینده و مواد معدنی موجود در آب‌های سخت به مرور در قسمت‌هایی از لباسشویی که قابل دیدن نیستند، باقی می‌مانند و باعث رشد کپک‌ها، باکتری‌ها و ایجاد بوی بد در آن می‌شوند. اگر احساس می‌کنید ماشین لباسشویی شما بو گرفته است و لباس‌ها خوب تمیز نمی‌شوند، وقت آن رسیده که لباسشویی خود را تمیز کنید. اما چگونه می‌توان یک ماشین لباسشویی را تمیز کرد؟ در این مطلب ما چند روش و نکته برای تمیزکردن آسان لباسشویی آورده‌ا‌یم. با استفاده از این روش‌ها هر شش ماه یکبار لباسشویی را تمیز کنید تا هر گونه کپک، کثیفی و بوی نامطبوع در دستگاه از بین برود.
1402/6/8
بیشتر

خرید پلیور از فروشگاه اینفینیتی با قیمت ارزان

می دانید که بهترین جا برای خرید پلیور و بافت زنانه کجاست؟ شما هم به دنبال بررسی انواع بافت مردانه و زنانه هستید؟ از بهترین لباس های مردانه می توان به پلیورها اشاره کرد. با نزدیک شدن به فصل پاییز و زمستان، بسیاری از آقایان ترجیح می دهند که شیک ترین انواع محصولات یاد شده را تهیه و خریداری کنند. با پوشیدن لباس مذکور می توانید بسیار شیک پوش به نظر برسید. همچنین لباس یاد شده می تواند شما را در برابر سرما محافظت نماید. شما می توانید لباس یاد شده را به راحتی با سایر لباس های زمستانی خود ست کنید.
1402/6/2
بیشتر

آیا تزریق ژل باسن خطرناک است؟

تزریق ژل به باسن یکی از روش‌های حجم‌دهی به این ناحیه از بدن است که در حال حاضر به‌عنوان یک روش مرسوم و البته محبوب شناخته می‌شود. افرادی که می‌خواهند ناحیه باسن را برجسته و بزرگ‌تر کنند، اما در عین حال نمی‌خواهند برای آن هزینه زیاد صرف کنند در ابتدا تزریق پرکننده‌ها را انتخاب خواهند کرد. از بین پرکننده‌‌‌‌‌های موجود تزریق ژل و فیلر راهی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است. در غیر این صورت افرادی که دارای چربی مازاد هستند، می‌توانند از نواحی دارای چربی مثل شکم، پهلو و ران‌ها برای انتقال چربی به باسن استفاده کنند،اما این روش نیازمند جراحی بوده و هزینه بیشتری را به متقاضی تحمیل می‌کند.
1402/5/28
بیشتر
مطالب تصادفی

انواع مدل لباس مجلسی جدید

انتخاب لباس مجلسی جدید همواره چالشی بزرگ برای خانم ها محسوب می شود؛ زیرا آن ها وسواس زیادی در خرید لباس، به ویژه لباس مجلسی دارند. خانم ها همیشه به دنبال مدل های جدید و خاص هستند تا بتوانند زیباترین استایل ها را برای خود بسازند. در مقاله مدل لباس مجلسی 1400 به بررسی جدیدترین و شیک ترین مدل ها و معیارهای انتخاب آن ها می‌پردازیم.
1400/11/13
بیشتر

گالری مدل مانتو دانشجویی شیک

ما برای هر مراسم و مکانی یک نوع لباس می پوشیم ، در این وسط مانتوهای دانشجو ها تقریبا مانتو های شیک و راحت و جذابی هستند و با لباس های مجلسی مهمانی ها خیلی فرق می کنند به خاطر همین طبق قوانین کشور مانتو های دانشجویی دختران باید شرایط خاص خود را داشته باشند و پوشش مناسبی را در بر بگیرند که ...
1397/7/23
بیشتر

تشریفات مجالس چیست

واژه ای که در مواقع عروسی به گوشمان می خورد تشریفات مجالس است که این واژه به معنی این است که کارها و برنامه ریزی هایی که عروس و داماد ها برای برگذاری مراسم عروسی خود انجام می دهند ، این برنامه ریزی ها شامل موارد زیادی می شوند از جمله اجاره تالار عروسی ، باغ تالار ، مزون لباس عروس ، دسته گل عروسی ، ما در این مطلب از دنیای مجله عروسی در مورد تشریفات مجالس با شما صحبت خواهیم کرد ...
1397/10/5
بیشتر

چه کسانی را به عنوان ساقدوش انتخاب کنیم

برای عروس ها در سرتاسر دنیا ، انتخاب ساقدوش عروس در هنگام برنامه‌ریزی برای عروسی رویایی شان یک اولویت مهم است . اما قبل از اینکه شما به ساقدوش عروسی خود پیشنهاد کنید ، توصیه می‌کنیم که این کار ها را انجام دهید تا واقعا ً درک کنید که چه کسی در این موقعیت خاص کنار شما می‌ایستد تا انتخاب مناسبی در دراز مدت باشد . برای کمک به ارتباط دادن شما با تیم ساقدوش هایتان ، ما چند نکته مهم برای شما گردآوری کرده‌ایم ...
1397/12/13
بیشتر

انواع مدل کیک عروسی برای همه سلیقه ها

زمانی که نوبت انتخاب کیک عروسی شما می‌رسد ، حقایق دیگری در نظر گرفته می‌شود : ظرفیت ، سلیقه ، ظاهر و سبک . تلاش برای تیک زدن همه جعبه‌ها می‌تواند بسیار سخت باشد و کارهای زیادی در برنامه‌ریزی عروسی انجام دهید ، اما استرس نداشته باشید . ما دوست داریم با به اشتراک گذاشتن برخی از الهامات به شما کمک کنیم ، در اینجا ۱۰ ایده کیک عروسی برای سبک‌های مختلف وجود دارد ...
1398/2/22
بیشتر

آرایش داماد

همانند عروس خانم ها، داماد ها هم برای روز عروسیشان دوست دارند آراسته ترین باشند و در کنار عروس بدرخشند. امروزه آرایشگاه های مردانه با جدیدترین روش های آرایش و پیرایش، داماد را برای روز عروسی آماده میکنند. همه ما در براخی عروسی ها دیده ایم که عروس در لباس زیبا و آرایش چشم نوازش همه را انگشت به دهان میگذارد، اما داماد عرق کرده، با چشمانی پف کرده که زیر آنها کبود شده ...
1397/5/2
بیشتر
تگ ها

آشنای دوران نامزدی

سایت عروسی ایرانی

سفره عقد لاکچری

خرید عروسی کجا برم

کلینیک تغذیه و تناسب اندام تنا

مراسم عقد آریایی

مراسم نامزدی به عهده کیست

نوزاد و كودك

معاشقه چیست

برند های برتر عروسی

دکوراسیون اتاق خواب

مجله عروس ایرانی

مراسم عقدکنان ایرانی

دکوراسیون داخلی منزل

جهیزیه عروس جنجالی

روابط جنسی و زناشویی

مراسم نامزدی

برگزاری مراسم عروسی ارزان

کارت عروسی جدید

سایت عروس

دستگاه مه ساز یخ خشک

زندگی من و همسرم زیر یک سقف

کارت عروسی آنلاین

مراسم ازدواج بازیگران ایرانی

خدمات عروسی

سبک زندگی ایرانی اسلامی

نمایشگاه نوزاد و کودک

مراسم نامزدی در شیراز

عروسی بلوچی

ازدواج سفید

هزینه برگزاری جشن عروسی

کارت عروسی افغانی

بیماری های زنان به انگلیسی

آشپزی خانگی جم فود

مجله عروسک بافتنی

آداب و رسوم عروسی در کردستان

نور پردازی داخلی

معاشقه به انگلیسی

سایت تغذیه و تناسب اندام

داماد و عروس زشت

مطالب پزشکی و سلامت

خانه داری وخلاقیت

بارداری سریع

آداب و رسوم عروسی ترکمن ها

راهنمای عروسی در مشهد

هزینه برگزاری مراسم عروسی در ترکیه

گروه موزیک عروسی مشهد

مهریه و بله برون

دی جی استال

سبک زندگی اسلامی

نظر شما

جستجو در مجله عروسی
دسته بندی های مجله عروسی
تبلیغات در عروسین
جهت ثبت مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود در وبسایت عروسین و پیدا کردن هزاران مشتری و رونق بخشیدن به مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود ، مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود را از طریق لینک زیر به صورت رایگان ثبت کنید :

ثبت کسب و کار
اینستاگرام عروسین
اینستاگرام وبسایت عروسین