تمیز کردن ماشین لباسشویی با مواد مختلف

دانستنی های بعد از ازدواج
توسط : مدیر سایت در تاریخ : 1402/6/8 در مطالب : دانستنی های بعد از ازدواج

تمیز کردن ماشین لباسشویی با مواد مختلف

گرد و خاک لباس‌ها، مواد شوینده و مواد معدنی موجود در آب‌های سخت به مرور در قسمت‌هایی از لباسشویی که قابل دیدن نیستند، باقی می‌مانند و باعث رشد کپک‌ها، باکتری‌ها و ایجاد بوی بد در آن می‌شوند. اگر احساس می‌کنید ماشین لباسشویی شما بو گرفته است و لباس‌ها خوب تمیز نمی‌شوند، وقت آن رسیده که لباسشویی خود را تمیز کنید. اما چگونه می‌توان یک ماشین لباسشویی را تمیز کرد؟

در این مطلب ما چند روش و نکته برای تمیزکردن آسان لباسشویی آورده‌ا‌یم. با استفاده از این روش‌ها هر شش ماه یکبار لباسشویی را تمیز کنید تا هر گونه کپک، کثیفی و بوی نامطبوع در دستگاه از بین برود.

ضدعفونی ماشین لباسشویی با وایتکس

هنگام تمیز کردن ماشین لباسشویی اتوماتیک، باید روی چهار قسمت تمرکز کنید:

 • کشوی مواد شوینده
 • درام
 • لاستیک دور درب
 • نمای بیرونی

در مرحله اول با تمیزکردن جا پودری شروع کنید. احتمالا در قسمت‌هایی از جاپودری بقایای شوینده سفت شده باشد. آن را در سطل آب داغ رقیق شده با یک پنجم فنجان وایتکس حدود یک ساعت خیس کنید. سپس آهک یا کپک‌های سرسخت را با یک برس کوچک پاک کنید.

نکته: هنگام استفاده از وایتکس از دستکش و ماسک محافظ استفاده کنید و در مکانی با تهویه مناسب کار کنید.

برای شستن درام مراحل زیر را طی کنید:

 • در کشوی شوینده ۱ فنجان وایتکس بریزید.
 • برنامه سفیدکننده یا یک چرخه آب گرم را انتخاب کنید، یک چرخه اضافی شستشوی نیز انتخاب کنید.
 • اگر لباسشویی برنامه شستشوی اضافه ندارد، زمانی که برنامه تمام شد یک چرخه آبکشی اضافی انتخاب کنید تا مطمئن شوید که هیچ وایتکسی در دستگاه باقی نمانده است.
 • در نهایت، درب را باز کنید و لاستیک درب را از اضافاتی مثل مو، دستمال کاغذی و گرد و خاک اضافی کاملا پاک کنید.
 • همچنین، با اسپری سفیدکننده مناطقی را که دسترسی به آن‌ها سخت است، تمیز کنید و پس از اتمام کار، همه ‌قسمت‌های لباسشویی را با یک پارچه تمیز و آب گرم کاملا شستشوی دهید.

ضدعفونی ماشین لباسشویی با سرکه و جوش شیرین

یکی از مشکلات رایج لباسشویی این است که به مرور کمی بو می‌گیرد. سرکه و جوش شیرین از خوشبوکننده‌های طبیعی هستند و بوی بد ماشین لباسشویی را خنثی می‌کنند. ناگفته نماند که این ترکیبات طبیعی، برای محیط زیست نیز بی‌خطر هستند.

برای تمیزکردن لباسشویی با سرکه و جوش شیرین مراحل زیر را طی کنید:

 • مطمئن شوید که درام خالی است.
 • ابتدا کمی از سرکه را روی قسمت لاستیک درب لباسشویی اسپری کنید و با یک پارچه میکروفیبر مرطوب آن را پاک کنید. زیر لاستیک همیشه محل تجمع رسوبات آب، مو، کف و کثیفی است و اگر به خوبی تمیز نشود، کپک می‌زند.
 • اگر لباسشویی خیلی کثیف است ابتدا یک لیتر سرکه را با یک فنجان جوش شیرین مخلوط کنید و داخل درام شستشو بریزید. با یک برس نایلونی سفت اقدام به تمیز کردن قسمت داخلی درام کنید.
 • برخی از لباسشویی ها دارای تنظیمات برنامه شستشوی درام لباسشویی هستند. در غیر این صورت، می‌توانید لباسشویی را روی یک برنامه با دمای آب ۶۰ یا بیشتر تنظیم کنید تا هرگونه باکتری یا کپک درام لباسشویی را از بین ببرد.
 • در جا پودری کمی سرکه بریزید.
 • سپس، نصف فنجان جوش شیرین را داخل درام بپاشید.
 • اجازه دهید یک چرخه کامل اجرا شود تا لباسشویی کاملا تمیز شود.
 • وقتی چرخه تمام شد، داخل درام را با یک پارچه میکروفیبر مرطوب پاک کنید.

نکته: اگر می‌خواهید به‌درستی از برنامه‌های ماشین لباسشویی استفاده کنید، حتما آموزش آنها را دنبال کنید.

ضدعفونی ماشین لباسشویی با جوش شیرین و اسید سیتریک

اگر ماشین لباسشویی خیلی کثیف و بدبو است، از مخلوط جوش شیرین و اسید سیتریک به روش زیر استفاده کنید:

 • ۱ فنجان اسید سیتریک و نصف فنجان جوش شیرین را داخل درام یا جاپودری بریزید.
 • یک برنامه با آب ۶۰ درجه یا بیشتر انتخاب کنید. زمانی که درام پر از آب شد، اجازه دهید چند دقیقه بچرخد و سپس برنامه را متوقف کنید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه بماند.
 • پس از گذشت نیم ساعت، برنامه شستشوی را از سر بگیرید و اجازه دهید اسید سیتریک و جوش شیرین لباسشویی را تمیز کنند.
 • پس از پایان یافتن شستشوی، داخل درام، درب لباسشویی و لاستیک درب را با پارچه تمیز و خشک کنید.

مایع ضدعفونی کننده ماشین لباسشویی

انواع مایع‌های ضدعفونی کننده لباسشویی در بازار موجود هستند که با آن‌ها می‌توان به راحتی باکتری‌ها و کپک‌های داخل دستگاه را کاملا از بین برد. میزان مصرف و تعداد دفعات مصرف در سال روی بسته‌بندی‌ها درج شده است. اما معمولا می‌توان ۲ ماه یکبار از مایع ضدعفونی‌کننده در لباسشویی استفاده کرد.

برا مصرف مراحل زیر را طی کنید:

 • درام را خالی کنید
 • مقدار توصیه شده روی بسته‌بندی را در جاپودری بریزید. سفیدکننده یا شوینده دیگری اضافه نکنید.
 • ماشین لباسشویی را در یک برنامه با دمای ۶۰ درجه سانتیگراد روشن کنید. اگر لباسشویی برنامه تمیزکردن درام دارد آن را انتخاب کنید.
 • پس از اتمام شستشوی داخل درام و درب را با یک پارچه نرم پاک کنید تا رطوبت باقیمانده از بین برود.

قرص ضد عفونی کننده ماشین لباسشویی

قرص ضدعفونی کننده لباسشویی نوعی ماده شوینده خاص است که برای تمیزکردن لباسشویی طراحی شده و هر گونه بوی نامطبوع و کپک و کثیفی دستگاه را از بین می‌برد. این قرص‌ها حاوی آنزیم‌ها و سورفکتانت‌های قدرتمندی هستند که به تجزیه کثیفی‌ها در دستگاه کمک می‌کنند.

نحوه استفاده از قرص ضدعفونی کننده ماشین لباسشویی به شرح زیر است:

 • دستورالعمل روی بسته‌بندی را بخوانید.
 • قرص را در درام یا جاپودری قرار دهید.
 • یک برنامه شستشوی معمولی را با آب داغ یا برنامه تمیزکردن درام را انتخاب کنید. به‌طور مثال ماشین لباسشویی دوو PR-880S دارای هیتر سرامیکی برای گرم کردن آب است.
 • برنامه که تمام شد، داخل لباسشویی را با یک پارچه، کاملا خشک کنید.

نکته: به توصیه‌های روی بسته‌بندی برای میزان مصرف توجه کنید.

اگر لباسشویی بیش از حد کثیف است از دو قرص ضدعفونی‌کننده استفاده کنید.

جمع‌بندی

تمیز کردن منظم ماشین لباسشویی بسیار مهم است. این نه تنها به کارکرد دستگاه شما کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود لباس‌ها بهتر تمیز شوند و از لک‌شدن و بو گرفتن آن‌ها جلوگیری می‌کند.

با رعایت چند نکته ساده لباسشویی دیرتر کثیف می‌شود:

 • به محض اینکه شستشوی تمام شد لباس‌ها را خارج کنید و اجازه ندهید لباس‌ها ساعت‌ها داخل درام بمانند.
 • هر گونه رطوبت روی درب لباسشویی یا باقیمانده شوینده را از داخل جاپودری را پاک کنید.
 • درب لباسشویی را باز بگذارید تا هوا جریان داشته باشد و داخل درام خشک شود.
 • مطمئن شوید که از مقدار مناسبی از شوینده برای شستشوی لباس‌ها استفاده می‌کنید.
 • فیلترهای شیلنگ ورودی را تمیز کنید؛ زیرا هرگونه گرفتگی می‌تواند بر جریان آب در لباسشویی تأثیر بگذارد.
 • لاستیک لباسشویی را نیز تمیز کنید؛ زیرا کثیفی‌ها، پرزها و دستمال کاغذی در این قسمت باقی‌ می‌مانند.
 • فیلتر لباسشویی را نیز حداقل هر شش ماه یک بار تمیز کنید.

به اشتراک بگذارید :
مطالب مشابه

تمیز کردن ماشین لباسشویی با مواد مختلف

گرد و خاک لباس‌ها، مواد شوینده و مواد معدنی موجود در آب‌های سخت به مرور در قسمت‌هایی از لباسشویی که قابل دیدن نیستند، باقی می‌مانند و باعث رشد کپک‌ها، باکتری‌ها و ایجاد بوی بد در آن می‌شوند. اگر احساس می‌کنید ماشین لباسشویی شما بو گرفته است و لباس‌ها خوب تمیز نمی‌شوند، وقت آن رسیده که لباسشویی خود را تمیز کنید. اما چگونه می‌توان یک ماشین لباسشویی را تمیز کرد؟ در این مطلب ما چند روش و نکته برای تمیزکردن آسان لباسشویی آورده‌ا‌یم. با استفاده از این روش‌ها هر شش ماه یکبار لباسشویی را تمیز کنید تا هر گونه کپک، کثیفی و بوی نامطبوع در دستگاه از بین برود.
1402/6/8
بیشتر
مطالب پیشنهادی

شهربازی img دبی، بزرگترین شهربازی دبی

در این سرزمین عجایب، شخصیت‌های کارتونی محبوب شما زنده شده‌اند و شما را به دنیای پرماجراهای خود دعوت می‌کنند. شهربازی img دبی، بزرگترین شهربازی سرپوشیده در دنیا، دروازه ورود به دنیای خیال و سرگرمی است، جایی که لحظات شاد و خاطره‌انگیزی برای تمام اعضای خانواده رقم می‌خورد.
1403/4/8
بیشتر

عمل زیبایی چشم روباهی و چشم گربه ای + حالت صورت

عمل زیبایی چشم روباهی و چشم گربه ای + حالت صورت : در دنیای زیبایی‌شناسی و جراحی‌های زیبایی، دو عمل جراحی چشم گربه‌ای و چشم روباهی به‌طور گسترده‌ای مورد توجه قرار گرفته‌اند ، این دو عمل، که به ترتیب با نام‌های Cat Eye Surgery و Fox Eye Surgery شناخته می‌شوند، توانایی ایجاد تغییرات چشمگیر در ظاهر چشمان افراد را دارند. این تغییرات نه تنها به بهبود جذابیت چهره کمک می‌کند بلکه به افزایش اعتماد به نفس افراد نیز منجر می‌شود. در این مقاله، به مقایسه این دو نوع عمل جراحی و بررسی مناسب بودن آن‌ها برای ...
1403/4/7
بیشتر

چگونه بهترین عطر برای عروس انتخاب کنیم؟

شب عروسی، شبی جادویی و فراموش نشدنی در زندگی هر زوج جوان است. هر زوجی آرزوی برگزاری جشنی باشکوه و خاطره‌انگیز را در سر می‌پروراند و سعی میکند همه چیز بهترین باشد از انتخاب لباس عروس و داماد تا اکسسوری و عطر همگی نقش بسزایی دارند. هر کدام به نحوی میتواند در این شب نقش کلیدی داشته باشد اما عطر میتواند فراتر از یک اکسسوری عمل کند. عطر، جادویی نامرئی است که در هوا پخش می‌شود و خاطره‌ای ماندگار از این شب رویایی را در ذهن حک می‌کند. با هر نفس، رایحه عطر عروس و داماد در هم می‌آمیزد و سمفونی عاشقانه‌...
1403/3/24
بیشتر

5 تا از بهترین سایت های فروش فالوور اینستاگرام

با تأثیرگذاری روزافزون شبکه‌های اجتماعی بر فعالیت‌های تجاری و شخصی، اهمیت استفاده از ابزارها و سرویس‌هایی که به بهبود حضور در این پلتفرم‌ها کمک می‌کنند، بیش از پیش احساس می‌شود. در بین این شبکه‌ها، اینستاگرام به عنوان یکی از پرطرفدارترین و پویاترین آنها، به عنوان یک فضای اصلی برای ارتباط با مخاطبان، ارایه محتوا، و بهبود شناخت برند، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در این مقاله، قصد داریم پنج سایت معتبر و قابل اعتماد که خدمات متنوعی برای بهبود و توسعه حساب‌های اینستاگرام ارائه می‌دهند، به شما مع...
1403/3/3
بیشتر

هلی شات عروسی چیست و قیمت آن چقدر است؟

امروزه بسیاری از افراد از هلی شات برای فیلم برداری از مراسم عروسی خود استفاده میکنند. در اینجا توضیحاتی درباره بهترین هلیشات های عروسی و راهنمای خرید آن ارائه میکنیم.
1403/2/24
بیشتر

سایه دلار 70 هزار تومانی بر تجهیزات آزمایشگاهی

در چند سال گذشته، شرکت‌هایی که برای کار خود نیاز به تجهیزات خارجی دارند، به‌خصوص آزمایشگاه‌های مواد که با دستگاه‌های آنالیزی سر و کار دارند، تاثیر افزایش قیمت دلار را حس کرده‌اند. این تجهیزات می‌تواند یک ترازوی ساده‌ی دو رقم اعشار یا یک دستگاه چند میلیون دلاری باشد. متاسفانه در کنار افزایش نرخ دلار، تحریم‌های ایران هم شرایط را بیش از پیش سخت‌تر کرده است.
1403/2/3
بیشتر
مطالب تصادفی

رویایی ترین مکان ها برای ماه عسل

هر سال هزاران زوج ایرانی را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا برنامه‌های ازدواج آن‌ها را پیدا کنیم ، جایی که آن‌ها به دنبال ماه عسل خود هستند ، و خیلی چیزهای دیگر. امسال ، ما از برخی گرایش‌های جالب سفر ماه‌عسل برای ایرانی که جشن ماه عسل را جشن می‌گیرند پرده برداشته ایم . اینها ۱۰ مقصد برتر برای ماه عسل بودند ...
1397/11/24
بیشتر

شب اول ازدواج

شب اول ازدواج در جامعه ما به شکل یک تابو است و مردم عادت ندارند درباره آن حرف بزنند، اما به هر حال این شب، چیزی است که همه، روزی با آن روبرو میشوند. پس بهتر است به جای پنهان کاری و خود را به اون راه زدن، درباره آن بیشتر صحبت کنیم...
1397/5/4
بیشتر

لبس حرير و ذهب برای مرد

بحث ديگری كه در مكاسب در ذيل تزيين مطرح شده است. لبس الذهب و الحرير براي مرد است. و همينطور تختم بالذهب برای مرد است. اينكه مرد لباس حرير و يا طلا بپوشد. و با حرير و طلا خودش را بيارايد و زينت بكند و يا اينكه انگشتر طلا را استفاده بكند. اين هم يك بحثی است كه در بين فقها مشهور و مطرح است ...
1397/11/13
بیشتر

شهربازی img دبی، بزرگترین شهربازی دبی

در این سرزمین عجایب، شخصیت‌های کارتونی محبوب شما زنده شده‌اند و شما را به دنیای پرماجراهای خود دعوت می‌کنند. شهربازی img دبی، بزرگترین شهربازی سرپوشیده در دنیا، دروازه ورود به دنیای خیال و سرگرمی است، جایی که لحظات شاد و خاطره‌انگیزی برای تمام اعضای خانواده رقم می‌خورد.
1403/4/8
بیشتر

استایل لباس پوشیدن برای مردان

این‌روزها مردان نیز همانند زنان تلاش می‌کنند تا ظاهری زیبا و آراسته داشته باشند، به همین دلیل هم شیک‌پوشی و خوش‌پوشی به یکی از دغدغه‌های ذهنی آقایان تبدیل شده است. این افراد بدون اینکه حتی اطلاع درستی از عوامل موثر بر شیک بودن و خوش‌پوشی داشته باشند ساعت وقت خود را صرف این کار می‌کنند و درنهایت گاهی در این زمینه موفق شده و گاهی شکست می‌خورند. خبر خوب برای آقایان عزیز این است که کلید حل این دغدغه بی‌جواب پیدا شده و استایل لباس پوشیدن برای مردان آن‌ها را خوش‌تیپ و خوش‌پوش نشان می‌دهد. در ادامه مطالبی در زمینه استایل کردن و خرید لباس مردانه شیک بیان شده است.
1402/12/7
بیشتر

جدیدترین حلقه های نامزدی 2019

عروس‌ها مدرن از حلقه‌های نامزدی شیک و جدید استفاده می کنند ! با این ۵ حلقه نامزدی شما را با حلقه های نامزدی خلاق و خاص و شیک سال 2019 اشنا می کنیم ! با دیدن این حلقه های نامزدی 2019 می توانید بهترین انتخاب را برای حلقه نامزدی خود داشته باشید ...
1397/11/26
بیشتر
تگ ها

عروسک لولیتا

دانستنی های قبل از ازدواج

کانال تغذیه و تناسب اندام

همسر داری

عروسی به انگلیسی

معاشقه به انگلیسی

برگزاری مراسم عروسی ارزان

مراسم عروسی

جراحی زیبایی گوش

جهیزیه عروس جنجالی

بهترین های عروسی

نامزدی چیست

عروس و داماد به انگلبسی

دسر تیرامیسو

زندگی زیر یک سقف بدون ازدواج

مراسم ازدواج

دکوراسیون

کارت عروسی آنلاین

خانه داری نوعروس

داماد

مراسم نامزدی

آلبوم عکس عروس

مهارت های زندگی برای نوجوانان

دوران آشنایی ازدواج

مراسم عقد در ماه عسل

نوزاد و كودك

دانستنی های مهم قبل از ازدواج

دانستنی های قبل از ازدواج pdf

دانستنی های بعد از ازدواج

برگزاری مراسم عروسی در ترکیه

محتوای آموزشی

آشپزی رنگین

نامزدی خاطزات

مراسم ازدواج در کشورهای مختلف

سایت عروسیمون دات کام

آشپزی سوران

عروس

نور پردازی عکاسی

عقد الجلاد

مراسم نامزدی چیست

معاشقه زن و مرد

معاشقه ایرانی

دکوراسیون منزل

عروس و داماد زیبا

مراسم نامزدی در تهران

خواستگاری

سایت عروس شرق

بعد از ازدواج

مادر شوهر یا مادر زن

برنامه ریزی مراسم عروسی

نظر شما

جستجو در مجله عروسی
دسته بندی های مجله عروسی
تبلیغات در عروسین
جهت ثبت مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود در وبسایت عروسین و پیدا کردن هزاران مشتری و رونق بخشیدن به مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود ، مجموعه ، کسب و کار یا خدمات عروسی خود را از طریق لینک زیر به صورت رایگان ثبت کنید :

ثبت کسب و کار
اینستاگرام عروسین
اینستاگرام وبسایت عروسین